22 березня 2020 року під головуванням голови Піщанської районної державної адміністрації Олександра Крижанівського відбулось позачергове засідання районної комісії ТЕБ і НС.

Участь у засіданні комісії взяли члени комісії з питань ТЕБ та НС,члени районного оперативного штабу з питань запобігання занесенню та поширенню на території Піщанського району гострої респіраторної хвороби, спричиненої короно вірусом COVID-19..

На засіданні обговорили питання щодо додаткового посилення на території району заходів карантину введеного відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 11.03.2020 №211 «Про запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19».

За результатами доповіді та з урахуванням обговорення Комісія вирішила:

1. Організувати проведення роз’яснювальної роботи серед населення з питань перебування, у разі нагальної потреби, у громадських місцях із обов’язкового використанням засобів індивідуального захисту: лицеві маски (респіратори, пов’язки), рукавички. Періодично проводити дезінфекцію рук та інше. У разі ігнорування зазначених вимог, до порушників можуть вживатися заходи адміністративного впливу.
  2. Організувати заходи щодо карантинного контролю за громадянами, які повернулися та повертаються з-за кордону (обов’язкова самоізоляція щонайменше впродовж 14 днів).
  3. Керівникам установ, підприємств та організацій району, власникам торгівельних закладів, незалежно від форми власності та підпорядкування, забезпечити дотримання заборони входу громадян до приміщень без засобів індивідуального захисту (масок, пов’язки ).
  4. Запровадити максимальне обмеження пересування громадян як пішки, так і власним автотранспортом всередині населених пунктів, а також міжміським, міжрайонним, міжобласним сполученням (крім медичних, продуктових, соціальних та життєвоважливих мереж).
  5. Діяльність ринків на території району проводити за умови запровадження санітарного контролю, впроваджувати як до працівників, так і покупців температурний скринінг дистанційним вимірюванням температури та заборонити продаж молочної продукції домашнього виробництва (походження), м’яса та м’ясних виробів власного виробництва до скасування карантину.
  6. Заборонити у продуктових магазинках продаж продуктів харчування власного виробництва які не пройшли термообробку та швидкої їжі.
  7. Заборонити споживання їжі та напоїв у приміщенні торгівельного закладу та на прилеглій до нього території. У зв’язку з цим прибрати місця для приймання їжі.
  8. Заборонити споживання їжі та напоїв у громадських місцях.
  9. Заборонити реалізацію продуктів харчування та засобів особистої гігієни, побутової хімії, засобів дезінфекції, виробів медичного призначення у неспеціалізованих магазинах.
  10. Обмежити час роботи торгових закладів (крім аптек) до 20.00 год.
  11. Реалізацію хлібобулочних виробів здійснювати тільки в упаковці.
  12. Органам місцевого самоврядування організувати регулярне прибирання вулиць, площ та інших місць громадського користування.
  13. Дозволити відновити діяльність СТО, шиномонтажу, спеціалізованих насіннєвих магазинів за умови суворого дотримання правил дезінфекції приміщень, інструментів та забезпечення засобами індивідуального захисту працівників.
  14. Органам влади надано право в разі необхідності залучати для тимчасового використання транспортні засоби, будівлі, споруди, обладнання, інше майно підприємств, установ, організацій, незалежно від форми власності, необхідне для здійснення профілактичних та протиепідемічних заходів.

Просимо жителів району, у разі необґрунтованого підвищення цін на продукти харчування, повідомляти про це органи виконавчої влади та місцевого самоврядування.