В період роботи з 1 січня 2020 року, до Крижопільського відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Вінницькій області, надійшло 2 повідомлення про нещасний випадок, а тож 1 повідомлення про гостре професійне захворювання (отруєння).

У Піщанському районі за 1 кварал 2020 року відсутні нещасні випадки пов’язані з виробництвом та професійні захворювання.

По всіх вищевказаних випадках, відповідно до порядку розслідування та обліку нещасних випадків, професійних захворювань та аварій на виробництві затвердженого Постановою КМУ від 17.04.2019 №337, було створено комісію з розслідування. За результатами роботи комісій, пов’язаними з виробництвом, визнано 1 нещасний випадок, що стався на території ПрАТ «ПК«Поділля», а також 1 гостре професійне захворювання, що сталося на території КНП «Крижопільська ОЛІЛ» пов’язане з COVID – 19 . Нещасний випадок, що стався на території Відділу освіти, молоді та спорту Крижопільської РДА, визнано таким що не пов'язаний з виробництвом.

Основні причини, що призвели до настання нещасного випадку та гострого професійного захворювання:

1. Недодержання вимог законодавства про охорону праці під час виконання робіт підвищеної небезпеки та/або експлуатації (застосування) устатковання підвищеної небезпеки, на які видано відповідний дозвіл;
  2. Незабезпеченість засобами індивідуального захисту.

Комісіями з розслідування, було запропоновано ряд заходів, щодо запобігання подібним нещасним випадкам, гострим професійним захворюванням в майбутньому.

Також результати розслідування, допомагають робочим органам Фонду вберегти, від настання аналогічних нещасних випадків, інші підприємства. Оскільки результати розслідування та їх аналіз, дозволяють ознайомлювати роботодавців про можливі ризики, використовуючи гіркий досвіт підприємств, де нещасний випадок, все ж таки, стався.

За інформацією Крижопільського відділення управління виконавчої дирекції фонду соціального страхування України у Вінницькій області