Всім роботодавцям необхідно провести оцінку ризиків і завчасно забезпечити на своїх підприємствах найсуворіше дотримання правил охорони праці для того, щоб звести до мінімуму небезпеку зараження COVID-19 працівників, наголошує МОП.

  Якщо такий контроль не буде забезпечений, країни дуже ризикують зіштовхнутися з повторним спалахом вірусної інфекції. Вживаючи необхідних заходів, можна мінімізувати ризик другої хвилі інфекції на робочих місцях.

  Безпека та здоров’я всіх працівників сьогодні понад усе. В умовах поширення вірусної інфекції від того, наскільки ми захистимо працівників, залежить те, наскільки в ході розвитку пандемії буде забезпечена безпека населення і життєстійкість підприємств.

  Захистити життя працівників, їх сім’ї і населення в цілому, забезпечити безперебійну роботу та економічне виживання можна лише за рахунок дотримання заходів охорони праці.

  Протидія загрозі має будуватися з урахуванням конкретних потреб тих, хто працює на передньому краї боротьби з пандемією. До них відносяться — працівники охорони здоров’я, молодший медичний персонал, лікарі, працівники рятувальних служб, а також ті, хто працює на підприємствах роздрібної торгівлі продуктами харчування та займається прибиранням приміщень.

  Щоб гарантувати безпечне відновлення роботи і щоб уникнути її нових перебоїв Міжнародна організація праці рекомендує:

  • Точно ідентифікувати і оцінити небезпеку зараження на всіх виробничих процесах і продовжувати робити це в міру повернення до роботи.
  • Вжити заходів до запобігання ризиків, адаптовані до особливостей кожного сектора, кожного робочого місця і категорії працівників. Такі заходи можуть включати:
  • Скорочення фізичних контактів між працівниками, підрядниками, клієнтами та відвідувачами, а в разі, коли такі контакти все ж мають місце, дотримання необхідної дистанції.
  • Забезпечення більш ефективної вентиляції робочих приміщень.
  • Постійне чищення поверхонь, забезпечення чистоти і гігієни приміщень, організація необхідних умов для миття рук і дезінфекції.
  • У необхідних випадках безкоштовно забезпечувати працівників засобами індивідуального захисту.
  • Забезпечити умови для ізоляції ймовірно інфікованих і відстеження всіх їх контактів.
  • Забезпечити психологічну підтримку персоналу.
  • Забезпечити навчання, підготовку і наявність інформаційних матеріалів з охорони праці, в тому числі що стосуються дотримання особистої гігієни і використання на робочих місцях необхідних коштів, в тому числі засобів індивідуального.

  За інформацією Крижопільського відділення управління виконавчої дирекції фонду соціального страхування України у Вінницькій області