Кабінетом Міністрів України затверджено постанову від 22.04.2020 р. № 329 «Деякі питання соціальної підтримки сімей з дітьми» запроваджено допомогу, на дітей фізичним особам – підприємцям, які належать до першої та другої групи платників єдиного податку, і сплатили єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за всі місяці 2019 року або протягом усіх місяців 2019 року після державної реєстрації фізичної особи – підприємця.

Допомога на дітей призначається на період карантину, встановленого постановою Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 р. № 211 “Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2” (Офіційний вісник України, 2020 р., № 23, ст. 896, № 30,ст. 1061), та на один місяць після дати його відміни одному з батьків (опікуну) на кожну дитину до досягнення нею 10-річного віку (включно) у розмірі прожиткового мінімуму, встановленого для дітей відповідних вікових груп станом на 1 січня 2020 р., і виплачується щомісяця за повний місяць.

Допомога призначається і виплачується громадянам України, іноземцям та особам без громадянства, які постійно проживають в Україні (і які, слід розуміти, є підприємцями).

Призначення і виплата допомоги здійснюється органами соціального захисту населення за зареєстрованим місцем проживання або місцем проживання підприємця.

Для отримання допомоги слід подати заяву встановленої форми та:

• копії свідоцтва про народження дітей віком до 10 років;
  • довідку з Пенсійного фонду України про сплату єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (індивідуальні відомості про застраховану особу за формою ОК-7);;
  • копію документа, що підтверджує право на постійне проживання в Україні (для іноземця та особи без громадянства);
  • копію рішення про здійснення опіки над дитиною.