Вчора, 20 травня, перший заступник голови ОДА Сергій Здітовецький провів онлайн нараду з головами райдержадміністрацій.

  Тематика наради стосувалася боротьби із поширенням коронавірусної інфекції на Вінниччині.

  В ході наради головний санітарний лікар Вінниччини Валентина Зайцева повідомила, що епідситуація щодо захворюваності на COVID-19 в області залишається напруженою.

  Валентина Зайцева зазначила, що станом на ранок, 20 травня, в області зареєстровано 1146 підозр на коронавірусну хворобу, у 766 випадках виявлено коровірус, в тому числі, у 53 дітей. Одужало 425 осіб, 328 осіб хворіють.

  Окрім того, головний санітарний лікар Вінниччини наголосила, що досить високим залишається рівень захворюваності серед медичних працівників — зафіксовано 203 випадки, що складає 26,6 % від всіх захворівших.

  Вона звернула увагу присутніх на те, що ситуація із захворюваністю непроста: «В лабораторію для ПЛР- дослідження на сьогодні доставлено 800 зразків, це ще велика кількість».

  Своєю чергою, директор департаменту охорони здоров’я ОДА Людмила Грабович зауважила, що на сьогодні в дев’яти опорних по COVID-19 лікарнях знаходиться 98 пацієнтів з підтвердженим захворюванням, з них 5 дітей.

  «Є 13 важких хворих, які знаходяться на кисневій підтримці чи препараті СІПАП. Це ще не ШВЛ, але це препарат, який підтримує подачу кисню пацієнту, такі хворі потребують постійного інтенсивного лікування. В області 47 дорослих і 11 дітей — це пацієнти, які знаходяться в стаціонарі з підозрою на коронавірус», — повідомила Людмила Грабович.

  Вона також вкотре пояснила алгоритм роботи первинної і вторинної медичної допомоги з пацієнтами, в яких запідозрили чи виявили COVID-19. За її словами, динаміка коронавірусу по області показує, що після свят, епідситуація залишається напруженою.

  Людмила Грабович повідомила, що ситуація із заповненням лікарняних ліжок хворими на коронавірус в області контрольована. На сьогодні лікарні додають, за потреби, ліжкомісця для хворих на коронавірус. Ступінь їх заповненості в лікарнях хворими на коронавірус складає 74,1 %.

  Як зауважила посадовиця, кількість проведених ПЛР-досліджень у Вінницькій області, порівняно з іншими регіонами України, найбільша. Вона повідомила, що щодня в області реєструються захворюваності на пневмонії, які лікуються стаціонарно чи амбулаторно. Відтак, на сьогоднішній день зареєстровано і оформлено в стаціонар 18 пневмоній по області, амбулаторно додалося вісім.

  «Зверніть увагу на забезпеченість засобами індивідуального захисту для медпрацівників первинки. У медиків повинні бути рукавички, маски і разові халати, аби мобільні бригади чи сімейний лікар для виїзду до пацієнта, мали ці три основних засоби індивідуального захисту. Кожен сімейний лікар має звернути особливу увагу на пацієнтів з групи ризику — це люди з гіпертонічною хворобою, онкохворі, літні люди. Тому що всі пацієнти з летальними випадками в області — це люди після восьмидесяти років», — звернулася до керівників районів Людмила Грабович.

  В ході розмови з очільниками РДА перший заступник голови ОДА торкнувся питання запровадження в області адаптивного карантину — коли кожна громада, кожен район, на власний розсуд, приймає рішення, наприклад, про планове лікування в лікарнях, поліклініках, відповідно до епідситуаціі, яка склалася в кожній конкретній місцевості.

  Сергій Здітовецький наголосив на необхідності дотримання фізичними та юридичними особами обмежень в умовах пом’якшення карантину.

  Своєю чергою, керівник обласної Держпродспоживслужби Григорій Сидорук зазначив, що з початку введення карантину і до сьогодні в області здійснено 15217 моніторингових обстежень щодо дотримання зазначеними об‘єктами санітарних і протиепідемічних заходів, 11293 моніторингових дослідження закладів торгівлі продовольчими товарами, 1200 моніторингових досліджень АЗС. Проводяться перевірки водопостачання і водовідведення. На сьогодні 1199 комісійних перевірок вказаних об’єктів проведено, в тому числі, централізованого і децентралізованого водопостачання. Порушення санітарного законодавства виявлено в 37, 9 % випадках перевірок.

  «В період будь-якої епідемії, особливо вірусної пандемії, вода — досить серйозний фактор небезпеки. Я б хотів, аби голови РДА звернули особливу увагу на це питання», — зауважив посадовець.

  Григорій Сидорук також повідомив, що станом на 19 травня, в області відновлено роботу 51 агропродовольчого ринку, на яких забезпечено дотримання санітарно-епідемічних вимог. Відтак, проведено 503 позапланові перевірки роботи ринків, встановлені низка порушень, зокрема, недотримання нормативної відстані між торговими місцями, допуск відвідувачів та продавців ринків без захисних масок, відсутність проведення температурного скринінгу, осередки стихійної торгівлі в містах, відсутність контролю адміністрації за дотриманням на ринку протиепідемічних заходів, перевищення кількості відвідувачів у відповідності до торгової площі ринку, незабезпечення проведення дезінфекції поверхонь торгових місць. З метою усунення виявлених порушень складено 9 протоколів. З моменту послаблення карантинних обмежень проведено 2574 перевірки перукарень, салонів краси, стоматкабінетів, адвокатських і нотаріальних контор, літніх майданчиків закладів громадського харчування. Відтак, порушення виявлено в 378 випадках (14,7 %), надано рекомендації щодо ліквідації відповідних порушень. Значна частина порушень виявлена в Шаргородському, Калинівському, Жмеринському, Теплицькому, Томашпільському, Тиврівському, Барському районах.

  З метою забезпечення виконання протиепідемічних заходів на агропродовольчих та змішаних ринках органам місцевого самоврядування рекомендовано ретельно підійти до створення спільних робочих груп з представників органів влади, ОТГ, Національної поліції, Держпродспоживслужби, власників або представників дирекції ринків, громадських активістів, представників місцевих засобів масової інформації і організувати роботу щодо зменшення кількості порушень на цих об‘єктах.

  «Результати роботи цих груп по виявленню недоліків бажано заслуховувати одразу після їх отримання з висвітленням в ЗМІ. Сьогодні необхідно привернути особливу увагу на дотримання всіх заходів, аби не спровокувати зростання випадків захворювання», — наголосив Григорій Сидорук.