Сьогодні, 23 червня, під головуванням заступника голови облдержадміністрації Ігоря Івасюка, у Департаменті освіти і науки ОДА відбулась онлайн-нарада з керівниками органів управління освітою РДА, об’єднаних територіальних громад та міст обласного значення.

  Низка питань порядку денного стосувалися завершення навчального року в освітніх заладах області та проведення зовнішнього незалежного оцінювання.

  Під час засідання Ігор Івасюк наголосив, що необхідно забезпечити підвезення випускників до пунктів тестування з дотриманням усіх санітарних вимог.

  Заступник голови облдержадмністрації також акцентував увагу на організації відповідної роботи даних пунктів, оскільки Департамент освіти і науки ОДА спільно з регіональним центром якості освіти забезпечили їх усім необхідним. Держпродспоживслужба впродовж двох днів перевірить готовність даних пунктів до прийому дітей. Заступник директора профільного департаменту Олена Чорна зосередила увагу учасників зібрання на відпрацюванні чіткого механізму повернення коштів за пробне ЗНО через відділення «ПриватБанку».

  Вона також зазначила про необхідність отримання письмових заяв від випусників шкіл щодо їхньої позиції на рахунок того, чи вони складатимуть ЗНО. Таку можливість цьогоріч надав Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо окремих питань завершення 2019-2020 н.р.

  У результаті таких нововведень усіх випускників поділять на ІІІ категорії:

  І – ті, хто не здає ДПА ні у формі ЗНО, ні у формі іспитів, отримають документ про освіту в червні з позначкою «звільнений (-на)» і не матимуть права вступати до вищих навчальних закладів. ІІ – ті, хто складає ЗНО. Їхні оцінки занесуть в додаток до свідоцтва про освіту і видадуть документ не раніше 30-31 липня. ІІІ - ті, хто має право на підставі 14 пунктів, прописаних в наказі №1369 та заяви від батьків скласти іспити в школі, де навчалися. Для них необхідно підготувати не лише екзаменаційні матеріали, а й забезпечити відповідні епідеміологічні вимоги.

  Про хід виконання обласної цільової соціальної програми національно-патріотичного виховання дітей та молоді 2017-20рр, проведення в онлайн режимі обласного етапу Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл»(«Джура»), використання субвенції державного бюджету на інклюзивне навчання дітей, а також охоплення школярів позашкільною освітою в умовах децентралізації розповіла заступник начальника управління загальної середньої, дошкільної та виховної роботи, начальник відділу інклюзивної, спеціальної освіти та виховної роботи Тетяна Лісогурська.

  На засіданні також йшлося про модернізацію мережі закладів освіти області у 2020 році, створення освітніх округів та опорних шкіл, про забезпечення технологічним обладнанням харчоблоків та їдалень.