Кабінет Міністрів України ухвалив постанову № 632 від 22 липня 2020 року “Деякі питання виплати державної соціальної допомоги”, якою удосконалюються принципи та підходи до призначення та надання державної та соціальної допомоги. “Рішення уряду має на меті унормувати перерахунок соціальних виплат для окремих категорій осіб, посилити адресність і спростити доступ в оформленні соціальної допомоги, яка є на сьогодні Україні”,

  Постановою встановлюється порядок перерахунку допомоги на дітей, над якими встановлено опіку чи піклування. Допомога на дітей, над якими встановлено опіку чи піклування, збільшилася з двох прожиткових мінімумів до 2,5. На дітей з інвалідністю - до 3,5 прожиткових мінімумів. Перерахунку підлягатимуть виплати на дітей, які були нараховані у січні-червні 2020 року, перерахунок буде проведений з 1 січня 2020 року.

  Також рішенням Кабінету Міністрів було затверджено нову редакцію порядку призначення і виплати державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям. Основним принципом надання допомоги визначено об'єктивність отримання низьких доходів, або відсутність доходів у непрацюючих працездатних членів сім’ї.

  В програмі допомоги малозабезпеченим сім'ям залишаться працездатні особи, які здійснюють догляд за дітьми до досягнення ними 3-річного або 6-річного віку, хворими дітьми, яким не встановлено інвалідність, за особами з інвалідністю 1-2 групи, за дитиною з інвалідністю віком до 18 років, особи, які надають соціальні послуги з догляду, багатодітні сім'ї, або одинокі матері.

  Інші працездатні особи з малозабезпечених сімей або мають працювати, або перебувати в центрі зайнятості”. Постановою встановлюється єдиний порядок обчислення середньомісячного сукупного доходу сімей для усіх видів соціальної допомоги та житлових субсидій, тобто тих видів соціальної підтримки, які надаються в залежності від доходу сім’ї.

  В цьому порядку удосконалюються механізми взаємодії органів влади та органів місцевого самоврядування - запроваджується обмін інформацією між ДПС, Пенсійним фондом, буде скасовано необхідність надання додаткових довідок про доходи від заявників.

  Людмила Мельник, завідувач сектору державних соціальних інспекторів, головний державний соціальний інспектор