На виконання Програми діяльності Кабінету Міністрів України, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 29 вересня 2019 року № 849, зокрема, цілі: «Українець, який хоче мати цифрові навички, може ïx вільно набути», Міністерство цифрової трансформацfі запустило національну онлайн - платформу з цифрової грамотності «Дія. Цифрова освіта», яка наразі доступна в мережі Інтернет за посиланням: osvita.diia.gov.ua.

  На онлайн - платформі кожен громадянин може безкоштовно опанувати цифрові навички за новим сучасним форматом — освітні серіали.

  Наразі, на платформі доступні нові онлайн-курс и :

  - Зірки е-демократії ( https://osvita.diia.gov.нa/courses/e-democracy) Освітній серіал розповідає про інструменти електронної демократіі: електронні петиціі, громадський бюджет, е-консультації, запит на отримання публічної інформацfі та інші.

  - Кандидат (https://osv ta.diia.gov.ua/courses/caiididate) Цей серіал для всіх, хто розмірковуе, чи балотуватися на місцевих виборах. Ви почуете про всі основні етапи, які доведеться пройти кандидату вже найближчими місяцями.

  - Публічні консультації онлайн (https://osvita.diia.gov.ua/courses/c- consiiltations) Цей серіал для всіх, хто хоче організовувати та брати участь у публічних консультаціях.

  - Відкриті дані для державних службовців (https://osvita.diia.gov.ua/courses/open-data) Під час курсу ви дізнастесь, як грамотно працювати i управляти даними в державному секторі. ( 3,2 кредиту CKTC після успішного проходження курсу)

  - Виборець ( https://osvita.diia.gov.ua/courses/voter) Що таке відкриті виборчі списки, навіщо бюлетеню контрольний талон, чи можна проголосувати достроково — на ці та інші питания відповість наш серіал.

  - Доступ до публічної інформації (https://osvita.diia.gov.ua/courses/acccss— to-public-iiзfonззation)

  Освітній серіал спрямований на підвищення рівня знань законодавства з доступу до публічної інформації, запобігання порушенням прав громадян на інформацію, прискорення процесу оцифрування інформації та використання інтернет-технологій під час ii оприлюднення та взасмодіі з громадянським суспільством. ( 0,2 кредиту CKTC після успішного проходження курсу)