Підготовка дорожнього господарства області до осінньо-зимового періоду 2020-2021 років, посилення вагового контролю на автошляхах, будівництво TIR-паркінгів та безпека на залізничних переїздах – ключові питання, які розглядались в ході наради під головуванням заступника голови ОДА Олександра Піщика.

  Участь у нараді взяли керівники дорожніх служб області, правоохоронних органів, ГУ ДСНС у Вінницькій області та Управління Укртрансбезпеки.

  На початку зібрання Олександр Піщик наголосив на необхідності тісної міжгалузевої співпраці, міжобласної комунікації та оперативного вирішення такого болючого питання, як перевантаженість великовагового транспорту, через що руйнується дорожнє покриття. Зокрема, керівник наголосив на важливості посилення вагового контролю та необхідності будівництва автоматичних вагових комплексів на автошляхах Вінниччини. Також Олександр Піщик дав доручення керівникам дорожніх служб області розробити карту, яка міститиме інформацію про роботу наявних вагових комплексів з чітким графіком чергувань та місця, де ще доцільно встановити подібні комплекси.

  Ще одне важливе питання, яке розглядали під час наради – підготовка дорожнього господарства області до осінньо-зимового періоду. Зокрема мова йшла про необхідність оснащення техніки, яка проводить обробку доріг протиожеледноюсуміщю, GPS-трекерами, що дасть змогу відслідковувати маршрути руху вказаної техніки та контролювати роботу підприємств, які обслуговують ті, чи інші автошляхи, що особливо важливо із настанням несприятливих погодних умов.

  Не оминули увагою і питання будівництва на території області TIR-паркінгів, які б були сучасними і давали змогу водіям великовагового транспорту якісно відпочити. Крім того це дасть змогу розвантажити узбіччя доріг, де найчастіше створюються стихійні місця відстою великовагового транспорту. Наразі ж Службою автомобільних доріг області розглядається декілька варіантів, де можна збудувати подібні інфраструктурні об’єкти. Заслухавши інформацію, щодо цього Олександр Піщик доручив більш детально вивчити питання щодо можливих місць розміщення вказаних майданчиків, їх кількості та співпраці з органами місцевого самоврядування ОТГ, які могли б співфінансувати їх будівництво отримавши натомість розвиток інфраструктури, нові робочі місця для своїх жителів і податки, які б залишались на рівні громад.

  Останнім питанням, яке розглядалось в ході зібрання стосувалось забезпечення безпеки руху на залізничних переїздах, значна частина яких має суттєві недоліки щодо цілісності залізнично-автодорожнього покриття, справності обладнання переїздів та ін.

  Наразі в області проводяться комісійні обстеження залізничних переїздів. За результатами будуть проводитись зустрічі з представниками «Укрзалізниці» з метою вирішення питання безпечності переїздів, їх ремонту та усунення недоліків.

  За підсумками проведеної наради Олександр Піщик дав відповідні доручення щодо організації ефективної комунікації та взаємодії відповідних служб області для вирішення нагальних питань забезпечення безпеки на автошляхах Вінниччини та розбудови відповідної дорожньої інфраструктури.