Вчора в ОДА, під головуванням заступника голови облдержадміністрації Сергія Здітовецького, відбулась нарада в онлайн режимі з питань безпеки під час проведення виборів 25 жовтня.

  На початку наради Сергій Здітовецький звернувся до всіх учасників та наголосив на необхідності проведення виборів на високому організаційному рівні:

«Маємо зробити все, аби виборчий процес, голосування та визначення результатів пройшли на високому рівні легітимності, без суттєвих порушень, законними та були визнані як народом України, так і міжнародною спільнотою. Ця кампанія проводиться за новим Виборчим кодексом, тому потребує особливої уваги та розуміння усіх новацій процесу. Наша мета - забезпечення дотримання українського законодавства всіма учасниками виборчого процесу».

  В нараді взяли участь: Ольга Задорожна – директор Департаменту охорони здоров’я та реабілітації облдержадміністрації; Андрій Кравченко - начальник відділу адміністрування Державного реєстру виборців апарату облдержадміністрації; Олександр Сорочан - перший заступник начальника Головного управління Держпродспоживслужби у Вінницькій області; Василь Стаховський - начальник відділу охорони публічного порядку Головного управління Національної поліції у Вінницькій області.

  Про те, яким чином йде підготовка до процесу голосування у медичних закладах області інформувала Ольга Задорожна. Вона, зокрема, зазначила, що в усіх великих лікарнях області зі стаціонарами, де пацієнти отримують довготривале лікування вже сформовані виборчі дільниці. «Обласна лікарня ім.М.Пирогова, лікарня ім. Ющенка, обласний ендокринологічний центр, психіатрична лікарня №2, обласна дитяча лікарня, туберкульозний та наркодиспансер, а також Центральна районна клінічна лікарня підготували вже виборчі дільниці як для пацієнтів так і для місцевих виборців. Голови виборчих дільниць обійшли усі названі заклади, зустрілись з адміністрацією та підготували списки пацієнтів, які там будуть голосувати. Такі ж зустрічі відбулись і в районних лікарнях, зокрема – в опорних закладах, де лікують хворих на коронавірус. Є домовленість – на базі приймального відділення для представників виборчої дільниці є запас ЗІЗ, аби вони могли зі скринькою обійти пацієнтів».

  У свою чергу, Андрій Кравченко зауважив, що наразі немає проблемних питань щодо адміністрування Реєстру та забезпечення взаємодії місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування із закладами, установами та організаціями стосовно створення та ведення в області Реєстру виборців.

  Щодо підготовки виборчих дільниць області, відповідно до санітарно-епідемічних вимог, забезпечення засобами індивідуального захисту членів виборчих комісій та засобами дезінфекції дільниць в день виборів 25 жовтня доповів перший заступник начальника Головного управління Держпродспоживслужби у Вінницькій області Олександр Сорочан.

  Керівник повідомив, що працівниками ГУ Держпродспоживслужби у Вінницькій області систематично проводиться моніторинг готовності виборчих дільниць до проведення місцевих виборів 25 жовтня з урахуванням всіх карантинних заходів та обмежень. Зокрема, дільниці мають бути забезпечені засобами індивідуального захисту, засобами дезінфекції та антисептиками, пірометрами і контейнерами для використаних ЗІЗ. Також в приміщеннях має бути нанесена спеціальна кольорова розмітка задля дотримання соціальної дистанції.

  Наразі переважна більшість дільниць готові до проведення виборчого процесу та забезпечені всім необхідним. Ряд зауважень, щодо наявності пірометрів та ЗІЗ є по виборчих дільницях Гайсинського, Козятинського та Ямпільського районів. За словами Олександра Сорочана за усуненням недоліків на зазначених дільницях стежитимуть співробітники ГУ Держпродспоживслужби у Вінницькій області.

  В свою чергу щодо забезпечення безпеки в день виборів співробітниками ГУ Національної поліції у Вінницькій області доповів Василь Стаховський, який зазначив, що загальна чисельність особового складу, яка залучатиметься для охорони публічної безпеки під час місцевих виборів 25 жовтня, складає 3 тис 267 працівників поліції, а безпосередньо на охорону територіальних та дільничних виборчих комісій буде залучено 2 тис 27 працівників.

  Разом з тим, на випадок ускладнення ситуації, створено резерв з числа працівників поліції особливого призначення в кількості 200 осіб. і правопорядок, Задля забезпечення порядку на вулицях буде залучено 465 працівників поліції, які будуть наближені до ТВК і ДВК. Також забезпечуватимуть правопорядок 640 військовослужбовців Національної Гвардії України у якості резерву. Додатково створено 6 вибухо-технічних груп, які разом з нацгвардійцями чергуватимуть у 6 районах області. Загалом працівники поліції Вінниччини повністю готові до забезпечення публічної безпеки і порядку під час проведення місцевих виборів 25 жовтня.

  У підсумку Сергій Здітовецький підкреслив, що забезпечення в області безпечного проведення виборів з дотриманням карантинних вимог – основне завдання, яке сьогодні стоїть перед владою усіх рівнів. Заступник голови ОДА закликав дотримуватись простих правил, про які нагадав у своєму Посланні до Верховної Ради про внутрішнє та зовнішнє становище України Президент Володимир Зеленський: «Я хочу звернутися зараз до всіх громадян, які, незважаючи на страшні щоденні цифри, або взагалі не носять маски, або роблять це для галочки. Маска на вашому обличчі – це безпека інших людей»,-підкреслив Глава держави.

  Тож, наводячи слова Президента України, Сергій Здітовецький підсумував: «Маємо зробити правильні висновки та стати сильнішими. Запобігати загрозам, щоб не долати наслідки».