Робота закладів охорони здоров’я в умовах COVID – 19, навчальний процес під час карантину, опалювальний сезон в області та виконання бюджетів - основні питання апаратної наради в ОДА

  Вчора, 2 листопада, у форматі онлайн відеозв’язку відбулась щотижнева апаратна нарада під керівництвом першого заступника голови ОДА Наталі Заболотної.

  Про роботу закладів охорони здоров’я та про епідситуацію в області поінформувала директор Департаменту охорони здоров’я та реабілітації ОДА Ольга Задорожна.

  Вона повідомила, що на сьогодні в області працює 22 опорні лікарні, де розгорнуто 1937 ліжок для хворих на коронавірусну інфекцію. Станом на 2 листопада, відсоток зайнятих ліжок становить 71,2%.

  Ситуація щодо коронавірусної інфекції залишається напруженою. За минулу добу в області зареєстровано 214 нових випадків СOVID-19, було госпіталізовано 53 особи. Також захворіли ще 15 медпрацівників.

  Наразі у важкому стані в лікувальних закладах області перебуває 461 пацієнт. На жаль, за останню добу зафіксовано 2 летальних випадки.

  Під час щотижневої наради також йшлося про організацію навчального процесу в умовах карантину.

  В.о. директора Департаменту освіти і науки ОДА Володимир Буняк зауважив, що, відповідно до рішення комісії ТЕБ та НС та з урахуванням рекомендацій МОН та МОЗ України, закладам загальної середньої освіти рекомендовано з 2 листопада запровадити: дистанційне навчання для учнів 5 – 11 класів, а також очне навчання у звичайному режимі для учнів 1-4 класів з обов’язковим дотриманням усіх протиепідемічних вимог, визначених нормативно-правовими документами.

  Комісії Вінницького та Жмеринського районів прийняли рішення, що і 1-4 класи навчатимуться також дистанційно. Щодо Тульчинського району – там продовжили канікули з 2 до 6 листопада, у зв’язку з епідситуацією. Таким чином, з 746 закладів на очній формі навчання – 609 (1-4 класи) 483 – (5-11 класи), там де немає загрози і стабільна епідситуація. Дистанційно навчають дітей 174 заклади. Професійно-технічні заклади навчаються дистанційно, а виші визначаються самостійно.

  На сьогодні всі вищі навчальні заклади І-IV рівнів акредитації навчаються дистанційно до 15 листопада

  Також під час апаратної наради було порушено питання щодо опалювального сезону 2020 – 2021 років на об’єктах житлово-комунального господарства та бюджетних закладах області.

  Начальник управління розвитку територій та інфраструктури ОДА Марія Зонова повідомила, що на сьогодні забезпечено стовідсоткову технічну готовність зазначених об’єктів. Також проведено комплексну підготовку теплового господарства за різними напрямками, включаючи підготовку житлового фонду.

  Зокрема, проведено комплексну підготовку 4648 будинків, ремонт покрівель 304 будинків, заміну опалювальних систем та систем гарячого водопостачання 157 будинків тощо.

  Значна увага також була приділена закладам соціального обслуговування. Так, до опалювального сезону було підготовлено 771 школу, 779 садочків, 110 лікарень, а також 35 терцентрів соціального обслуговування та 16 соцзакладів обласного підпорядкування.

  Марія Зонова також навела уточнюючі дані стосовно дати початку опалювального сезону. Так, з 5 жовтня стартував опалювальний сезон для бюджетих закладів м.Вінниці, з 19 жовтня - для житлового фонду м. Вінниці. Натомість, більшість РДА та органів місцевого самоврядування прийняли рішення про початок ОЗП з 16 – 19 жовтня, а південні райони – з 2 листопада поточного року.

  Під час щотижневої наради також обговрили питання щодо зведеного бюджету та бюджету області. Заступник директора Департаменту фінансів ОДА Ірина Зубань поінформувала, що за 10 місяців поточного року, станом на 1 листопада, до зведеного бюджету області надійшло 8 млрд 64 млн грн (79,8% плану на рік). Проти аналогічного періоду минулого року, надходження до бюджету області зросли на 5,6% або 423,8 млн грн.

  Підбиваючи підсумки засідання, перший заступник голови облдержадміністрації Наталя Заболотна дала низку доручень керівникам структурних підрозділів ОДА та служб області за відповідними напрямками роботи.