10 вересня щорічно відзначається Всесвітній день запобігання самогубствам. Він був заснований Всесвітньою організацією охорони здоров'я спільно з Міжнародною асоціацією по запобіганню самогубствам.

  Працівниками Піщанського РЦСССМД 12 вересня 2016 р. в Піщанській ЛПЛ у консультаційному пункті при жіночій консультації було проведено захід до Всесвітнього дня запобігання самогубства із вагітними жінками.

  Метою заходу: розкрити проблему самогубства; показати, причини суїцидів, їх мотиви і наслідки; сприяти скороченню кількості випадків суїцидів серед населення.

  Самогубство в сучасному світі є однією з найбільш актуальних психологічних і соціальних проблем. Безліч чинників, з якими стикається людина у повсякденному житті, в певний момент можуть штовхнути її на злочин проти самої себе. За даними міжнародних організацій, половина всіх насильницьких смертей припадає на випадки суїциду. Щорічно на такий злочин вирішується близько мільйона людей в усьому світі.

  Це свято — один із способів звернути увагу людей на цю сумну статистику. Адже тенденції ведуть до того, що з кожним роком суїцидів в розвинених країнах стає все більше і більше. Найбільша частка суїцидів фіксується в країнах Східної Європи. Найменше самогубств здійснюють в Латинській Америці і державах, в яких офіційною релігією є іслам. По країнах африканського континенту міжнародні організації практично не володіють статистикою по суїцидам.

  Кількість самогубства в даний час складає близько 800 тисяч в рік, серед яких психічно хворих не великий відсоток (депресивно хворі). Здійснюють самогубство найчастіше підлітки та молодь, причиною якого є особисті нерозголошені проблеми, які зводять їх в глухий кут. Згідно наведеній ВООЗ статистикою, в третьому тисячолітті від суїциду гине більше людей, ніж через всі воєнні та насильницькі вбивства разом взятті. Всесвітній день запобігання суїциду, за задумом представників Міжнародної асоціації по запобіганню самогубствам, покликаний привернути увагу влади й громадській до цієї проблеми.

  Пам’ятайте завжди є вихід із будь-якої ситуації. Спілкуйтеся!

  Можливість ефективно спілкуватися з тими, хто міг би бути вразливими для самогубства, є важливою частиною будь-якої стратегії запобігання самогубствам. Таких розмов часто уникають. Є кілька простих порад, які можуть допомогти. Більшість з них стосується співчуття та співпереживання, неупередженного вислуховуванняі. Люди, які приходять до психолога через епізод суїцидальних думок, часто говорять, що відверті бесіди з іншими людьми допомогли їм.

  Фахівець із соціальної роботи Токарчук Л.О.