Про це повідомив голова ОДА Сергій Борзов.

«Телемедицина – це не просто обмін дистанційними повідомленнями між медиками. Це комплекс дій і технологій. Заради людського життя. Перші, до кого звертаються пацієнти, це сімейний лікар. За телефоном чи особистий візит, але медик повинен проконсультувати, встановити діагноз та призначити лікування.

Тому важливо, щоб в кожній амбулаторії на селі було телемедичне обладнання», — переконаний посадовець. Лікареві слід зафіксувати медичне обладнання, а система самостійно вимірюватиме усі показники, робитиме розшифрування обстеження і фіксуватиме усе в електронній картці пацієнта. У спеціальних планшетах вбудований Wi-Fi, який надаватиме змогу консультуватися онлайн з вузькими спеціалістами.

Щороку в Україні стається 40 тисяч інфарктів, 20 тисячам людей потрібна невідкладна допомога. Коли фельдшер приїде у село до хворого, зможе зробити йому кардіограму на місці, він може дивитись на кардіограму і сумніватись, чи варто везти пацієнта до лікарні. Тому він одразу передає кардіограму до фахівця, який моментально консультує. Для цього потрібно мати сучасний кардіологічний комплекс, який забезпечує віддалену висококваліфіковану ЕКГ-діагностику. Це якісна реєстрація електрокардіограми, а потім передача її для аналізу і віддаленої консультації спеціаліста, незалежно від місця знаходження пацієнта і медичного працівника.

Це лише один приклад, на що йде державна субвенція, зазначає Сергій Борзов.

За словами керівника регіону, 53,3 мільйони виділили для функціонування телемедицини у закладах охорони здоров’я Вінниччини: 47,07 млн.грн - з державного бюджету і 5,23 млн.грн - співфінансування з місцевих бюджетів.

Передбачено закупити обладнання для функціювання системи телемедицини у закладах охорони здоров’я Вінницької області, шляхом розширення дата- центру КНП «Територіальне медичне об’єднання «Вінницький обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» на суму 29,97 млн.грн.

Обладнання буде закуплено і поставлено до кінця грудня 2020 року.

180 амбулаторій отримають 203 комплекти телемедичного обладнання:

1. оглядова цифрова камера,
  2. дермоскоп,
  3. монітор життєво важливих показників,
  4. дванадцятиканальний електрокардіограф,
  5. спірометр.

Торік закупили 37 комплектів, а цього року станом на 10 листопада - 136 комплектів.

Кожен такий комплект зможе врятувати не одне життя. Бо це одна з можливостей сімейної медицини та швидкої медичної допомоги вчасно допомогти, незалежно від місця знаходження лікаря і пацієнта.

«В області є нові амбулаторії, є нові автомобілі для сімейних лікарів. Тепер ще будуть нові комплекти телемедичного обладнання. Лікарю в селі держава надала усе необхідне, аби він зміг надати вчасну і якісну медичну допомогу. Але краще не хворіти», - зауважив Сергій Борзов.

Бажаю усім здоров’я!