12 вересня 2015 р. працівниками Піщанського РЦСССДМ Редько Т.А та Токарчук Л.О. в Піщанській ЛПЛ у консультаційному пункті при жіночій консультації було проведено захід на тему «Сучасні методи жіночої контрацепції» з метою ознайомити жінок із методами контрацепції, їх недоліки та переваги. Під час заходу присутні ознайомилися із міфами про методи контрацепції та переглянули відео.

  У заході взяли участь Махортов В.О. - лікар кабінету планування сім'ї, Колісник А.Я. – акушерка жіночої консультації, які розповідали про засоби та методи контрацепції.

  Ще недавно небажана вагітність часто траплялася і викликала велику кількість проблем, які юні, і не дуже юні жінки вирішували тільки за допомогою аборту. На цю тему завжди велися запеклі суперечки та дискусії. Аборт був під забороною, лікарів, які вчинили цю дію карали, жінок виганяли.

  Звичайно ж, будь-яка жінка сама повинна вирішувати, народжувати їй дитину чи ні, але не повинна вирішувати цю проблему за допомогою аборту. Аборт, між тим, припустимо в тому випадку, якщо є медичні показання до переривання вагітності.

  В інших випадках, про спосіб запобігання від небажаної вагітності краще думати до статевого акту, а не після. На сьогоднішній день існує величезний вибір контрацептивних засобів, які дозволяють легко вибрати найбільш відповідний спосіб і забеременить саме тоді, коли жінка до цього готова і хоче цього.

  Як же вибрати для себе надійне і дійсно правильний засіб контрацепції, що дозволить жити радісно і спокійно, без проблем планувати вагітність і народжувати бажаних дітей? Засобів контрацепції сьогодні багато, і з'являються все нові.

  На закінчення хочеться сказати: не варто думати, що контрацепція - це складно, небезпечно і дорого. Лікування безлічі ускладнень, що виникають після абортів, обійдеться набагато дорожче, а шкода, заподіяну здоров'ю, може бути непоправною.

  Тому зробіть все, щоб за допомогою компетентного гінеколога підібрати собі оптимальний метод контрацепції, будьте здоровою, бажаною і коханою. І нехай у вас народяться здорові діти.

  Фахівець із соціальної роботи Токарчук Л.О.