Вчора, 26 листопада, під головуванням першого заступника голови обласної державної адміністрації Наталі Заболотної, в режимі онлайн відбулась селекторна нарада з головами районних державних адміністрацій, міськими головами та головними лікарями центральних районних лікарень (окружних лікарень інтенсивного лікування).

  Основне питання - використання коштів субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на забезпечення подачею кисню ліжкового фонду закладів охорони здоров’я, які надають стаціонарну допомогу пацієнтам з COVID-19, спричиненою коронавірусом SARS-CoV-2, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 09 жовтня 2020 року № 923.

  Учасники наради обговорили хід робіт щодо розгортання додаткових ліжок для пацієнтів з COVID-19 та забезпечення їх киснем.

  Про розширення ліжкового фонду в цілому в області, поінформувала присутніх на нараді директор Департаменту охорони здоров’я та реабілітації ОДА Ольга Задорожна.

  «Приріст ліжок складає 80 за добу. І з них 62 – з киснем,- зазначила посадовиця.- Загалом, на сьогодні у Вінницькій області вже розгорнуто 2132 ліжка. Ми резервуємо ліжка та продовжуємо збільшувати потужності медзакладів. Зокрема, у Барській центральній районній лікарні розгорнуто 115 ліжок – це стовідсоткове виконання розпорядження керівника робіт обласного, а також державного рівня. Нарощує потужності і Гайсинська районна лікарня, де вже розгорнуто 105 ліжок. Свої потужності також збільшують лікарні в інших районах області».

  За інформацією Ольги Задорожної, із запланованих на 25 грудня 3275 «ковідних» ліжок наразі розгорнуто 2 132- це понад 65% від запланованого; з них киснем вже забезпечено 1247 – або 58%. У всіх районах області продовжується активна робота в даному напрямку.

  Окремо звітували керівники районів про використання коштів субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на забезпечення подачею кисню ліжкового фонду закладів охорони здоров’я та про стан страхування медичних працівників і центрів первинної медико-санітарної допомоги, які надають стаціонарну допомогу пацієнтам з COVID-19 на випадок інфікування коронавірусом.

  Відтак, за їх інформацією, станом на 26 листопада, більшість мобільних бригад а також працівників первинки в районах, що надають допомогу хворим на COVID-19, застраховані на 100%.

  Заслухавши оперативну інформацію з кожного району, Наталя Заболотна підкреслила: «Насправді, тільки завдяки вашому особистому контролю всіх цих процесів вдалося досягти спільного результату, який ми на сьогодні маємо. За рівнем захворюваності у Вінницькій області сьогодні ми маємо черговий антирекорд – плюс 386 нових випадків за добу. Це дуже велика кількість, тому ваше завдання – це, в першу чергу, робота на мешканців ваших громад. Насамперед, дякую усім тим, хто послідовно і системно працює над виконанням поставлених завдань».

  Звертаючись до очільників тих районів, де спостерігаються нижчі показники щодо розгортання додаткових ліжок, Наталя Заболотна підкреслила: «Зараз максимально прискорюйте роботу для того, щоб ви могли надавати допомогу своїм мешканцям. Враховуйте, що в інших районах може виникнути ситуація, коли їхні лікарні будуть вже завантажені та не зможуть приймати пацієнтів з вашого району. Докладайте максимум зусиль для того, щоб мати можливість надавати допомогу на місцях».