28 листопада, у четверту суботу місяця в Україні вшановують День пам'яті жертв голодоморів. Він був запроваджений Указом Президента України у 1998 році. У 2006 році Законом України Голодомор 1932 – 1933 років був визнаний геноцидом.

З нагоди Дня пам’яті жертв голодоморів 27 листопада заступник голови райдержадміністрації Михайло Ковтюк, голова районної ради Дмитро Чвалюк, керівник апарату райдержадміністрації Людмила Ратушняк, секретар Піщанської селищної ради Володимир Міщенко, громадськість району поклали свічки та лампадки до підніжжя пам’ятного знаку жертвам Голодомору. У скорботній хвилині мовчання низько схилили голови, вшановуючи пам’ять померлих в роки голодомору.

Хай священна пам’ять про невинно убієнних живе у наших серцях. Нехай ця пам’ять додає народу сили, мудрості і любові до своєї рідної землі, що спроможна прогодувати нас усіх і дати наснагу на розбудову сильної і могутньої держави – Україна.

Шановні земляки, згадаймо про душі мільйонів українців, котрі були виморені голодом. У скорботний для України день, 28 листопада, закликаємо усіх запалити свічку о 16.00 год. і вшанувати пам’ять українців, котрі загинули насильницькою, голодною смертю.

Вічна пам’ять жертвам голодоморів!