У наступному бюджетному році Законом про держбюджет заплановано подальше поступове зростання заробітної плати працівників

  Про це повідомив 26 вересня під час наради в обласній державній адміністрації директор Департаменту фінансів облдержадміністрації Микола Копачевський.

  Він поінформував учасників наради про зміни до Бюджетного кодексу України та надав роз’яснення щодо Проекту Державного бюджету на 2017 рік, прийнятого Кабміном 15 вересня та поданого на розгляд Верховної Ради України.

  Щодо основних критеріїв та новацій вказаних нормативно - правових актів у сфері бюджетної політики 2017 року, Микола Копачевський акцентував увагу на наступному:

  Законом про держбюджет у наступному бюджетному році заплановано подальше поступове зростання заробітної плати працівників (мінімальної заробітної плати та посадових окладів (ставок) за розрядами Єдиної тарифної сітки).

  Так, у 2017 році планується розміри мінімальної заробітної плати:

  • - з 1 січня - 1600 грн. (така, як з 1 грудня 2016 року);
  • - з 1 травня - 1684 грн.;
  • - з 1 грудня - 1762 грн.

  Отже, у грудні 2017 року у порівнянні з груднем 2016 року, розмір мінімальної заробітної плати зросте на 10,1 відсотка.

  У видатковій частині, при розгляді проекту державного бюджету на 2017 рік , найбільше уваги, як і щороку, буде приділятись галузевим субвенціям - освітній та медичній.

  Загальний обсяг освітньої субвенції, визначеної в Законі місцевим бюджетам області на 2017 рік, становить 1792,1 млн.грн., що на 80,6 млн.грн. менше (-4,6%), ніж у 2016 році (з врахуванням змін).

  Обсяг медичної субвенції, розрахованої для області на наступний рік, на 92,9 млн.грн. (+5,3%) більше поточного бюджетного року (зі змінами) і складає 1851,5 млн.грн.

  «Зменшення обсягу освітньої субвенції викликане тим, що в проекті змін до Бюджетного кодексу України передбачено спрямування даного трансферту з державного бюджету лише на оплату праці з нарахуваннями педагогічних працівників. Всі інші видатки, пов’язані з утриманням закладів загальної середньої освіти (які у 2016 році здійснювались за рахунок освітньої субвенції), покладаються на місцеві бюджети - зарплата з нарахуваннями непедагогічним працівникам, енергоносії, харчування, інші поточні та капітальні видатки»,- пояснив посадовець.

  Микола Копачевський також зупинився на окремих видатках, передбачених головним розпорядникам коштів державного бюджету в проекті закону про державний бюджет на наступний рік.

  Міністерство освіти України:

- виплата академічних стипендій студентам вищих навчальних закладів - 2000,0 млн.грн.;

- виплата спеціальних стипендій - 1985,7 млн.грн. Міністерство охорони здоров’я: - державні медичні програми - 5949,0 млн.грн.;

  Міністерство соціальної політики;

- виплата державних соціальних стипендій студентам навчальних закладів - 992,9 млн.грн.;

- модернізація системи соціальної підтримки населення 500.0 млн.грн.

  Пенсійний фонд:

- виплата пенсій – 156,151,6 млн.грн.

  Мінрегіон:

- фонд енергоефективності - 800,0 млн.грн. (3+5);

- фонд регіонального розвитку - 8000,0 млн.грн..

- субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам в рамках надзвичайної кредитної програми на відновлення України 2.145.0 млн.грн.

  Директор Департаменту фінансів облдержадміністрації також наголосив, що обласний бюджет і всі місцеві бюджети на 2017 рік повинні бути прийняті у термін з 1по 25 грудня, незалежно від того,чи буде до цього часу прийнятий Державний бюджет. За формою і обласний і місцеві бюджети суттєво відрізнятимуться від бюджету на 2016 рік, оскільки вони будуть більш деталізовані.

  Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ОДА