Діти-наше майбутнє, а ми - майбутнє наших дітей. Батьки не лише дають дітям життя, вони відповідають за становлення їх особистості і збереження здоров’я.

  Як важливо дитині бачити гарний приклад своїх батьків! Адже відомо, що модель поведінки батьків в тій чи іншій ситуації є більш авторитетною для дитини, ніж довгі повчання що добре, а що погано. Так, діти навчаються від нас, дорослих. Вони переймають не лише наші корисні, чи не дуже, звички, поведінку в різних життєвих ситуаціях, їхні смаки, вподобання, навіть таланти певною мірою залежать від прикладу дорослих.

  Мама вирішила зайнятись рукоділлям: придбала всі необхідні матеріали, схеми, сіла ввечері за стіл і почала творити ДИВО. Але диво не виходило (не все вдається з першого разу). Знову і знову не зав’язувався вузлик чи «тікала» нитка з голки… «Набридло!» - жінка жбурнула недороблене ДИВО в сміття (і більше, можливо, не повторювала спроби). Який же досвід отримала донька, яка була свідком маминої невдалої спроби віднайти в собі талант? А донька, спостерігаючи за мамою, яка, до речі, навіть не покликала її приєднатись, так і не навчилась старанності та наполегливості….

  Звісно, це не реальна історія, а лише можливий варіант. Проте загалом так і відбувається: лінь, неуважність, байдужість батьків передаються дітям у таких простих на перший погляд життєвих ситуаціях. А згодом ми питаємо себе: чому ж він/вона такий байдужий до мене, чому пливе за течією і пальцем не поворухне щоб хоч щось змінити в своєму житті.

  17 березня Тетяною Анатолівною Редько виконуючою обов’язки директора Піщанського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді на базі Піщанського РЦЗ було проведено захід з безробітніми жінками , з метою допомогти жінкам бути гарним прикладом для дітей. З учасниками заходу було переглянено декілька відеороликів до теми проведено бесіду про сприяння розвитку дітей і важливість для них батьківського прикладу.

  А також було наголошено що одним з приорітетних напрямків роботи центру є підбір кандидатів у прийомні батьки та батьки – вихователі, з метою розвитку сімейних форм влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Бажання взяти на виховання дитину, народжену іншими, є ознакою нашої культури і виникає тільки у небайдужих до чужого горя, душевно щедрих і готових до самопожертви людей.

  В ході роботи обговорено актуальні питання такі як: Що таке прийомна сім’я, будинок сімейного типу?

  Як держава підтримує прийомну сім’ю? Де отримати детальну інформацію бажаючим взяти дитину на виховання в сім’ю?

  «Я хочу мати маму і тата!» — говорять тисячі дітей, які не мають родини, чекають саме Вашої допомоги. Можна прийняти дитину до своєї родини, надати їй любов та затишок, разом розвиватися, рости, долати труднощі. Роблячи крок на зустріч дитині ми робимо кращим і добрішим наше життя.

 Учасникам заходу було запропоновано анкетування:« Які ви батьки?», в якому вони із задоволенням прийняли участь. Всі присутні отримали інформаційні буклети ЦСССДМ.

  В.о директораи Піщанського ЦСССДМ Тетяна РЕДЬКО