24 березня – Всесвітній день боротьби з туберкульозом.

  Туберкульоз – інфекційне захворювання, що викликається мікобактерією туберкульозу, так званою паличкою чи бацилою Коха. Паличка Коха, відкрита у 1882 році німецьким ученим Робертом Кохом. Ці бактерії дуже стійкі. При температурі 100 градусів вони зберігають життєдіяльність до 5 хвилин, у навколишньому середовищі до 12 місяців. Знищити бактерії можна лише з допомогою хлору або ультрафіолетових променів.

  Основні шляхи зараження: повітряно- крапельний, побутовий, через травну систему.

  Існує чотири типи збудників туберкульозу: людський, бичачий, пташиний і мишачий – усі вони небезпечні для людини. При активній формі туберкульоз швидко розмножується в легенях та руйнує їх. Вражає: очі, кістки, шкіру, сечостатеву систему, кишечник тощо. Працівниками Піщанського РЦСССДМ Тетяною Анатолівною Редько в. о директора центру та Людмилою Олександрівною Токарчук фахівцем із соціальної роботи спільно з педагогічним колективом Піщанської загальноосвітньої спеціальної школи - інтернат проведено тренінг з учнями старших класів спец-школи до Всесвітнього дня боротьби з туберкульозом.

  Мета заходу: надати максимум інформації про небезпечне захворювання - туберкульоз дітям, допомогти розібратись, що це за хвороба, якими шляхами вона передається і як від неї можна вберегтися.

  Кожен із нас переконливо може сказати, що життя - це безцінний дар, воно дароване нам один раз. Але для того, щоб ми вчились, працювали, досягли мрій свого життя, нам, насамперед, необхідно бути здоровими. Один мудрець сказав: « За гроші можна купити ліжко, але не сон, знання, але не розум, їжу, але не апетит, прикраси, але не красу, приємність, але не щастя, ліки, але не здоров’я».

  В. о. директора РЦ СССДМ Т. Редько