Шановні роботодавці! Звертаємо увагу на оновлення форми та порядку подання звітності № 3-ПН

  Наказом Міністерства соціальної політики України від 5 грудня 2016 року № 1476 затверджено нову редакцію форми звітності № 3-ПН «Інформація про попит на робочу силу (вакансії)» та Порядок її подання.

  Наказ набрав чинності 07.02.2017 року.

  Нормативно-правовим актом змінено строки подання звітності. Якщо раніше термін подання складав 10 робочих днів з дати відкриття вакансії, то тепер такий термін скорочено і за наявності попиту на робочу силу (вакансії) звітність № 3-ПН подається не пізніше ніж через 3 робочі дні з дати відкриття вакансії.

  Одночасно, змінено і окремі дані, які мають бути наведені у звітності. Зокрема, у розділі І «Основні дані про вакансії» в графі про розмір заробітної плати розподілено – зазначаються два показники: розмір зарплати з урахуванням основної заробітної плати, премії, надбавки, інших заохочувальних та компенсаційних виплат, а також - окремо розмір основної заробітної плати. Із звітності № 3-ПН виключено пункт, в якому роботодавцем робилась позначка щодо бажання укомплектування вакансії за сприяння державної служби зайнятості.

  Актуальність зазначених у звітності № 3-ПН вакансій уточнюватиметься базовим центром зайнятості не рідше ніж двічі на місяць під час особистої зустрічі з роботодавцем, у телефонному режимі або через засоби електронного зв’язку.

  В новій редакції звітності роботодавець визначатиме вид звітності - первинна або уточнювальна.

  Первинна звітність подається з метою інформування про наявність попиту на робочу силу (вакансії), а уточнювальна - в разі необхідності на заміну первинної і містить уточнення характеристик вакансії: умов праці, розміру заробітної плати, вимог до претендента тощо (при цьому не може бути змінено дані щодо кількості вакансій та назви професії або посади).

  Провідний фахівець з питань зайнятості відділу взаємодії з
  роботодавцями Піщанського районного центру зайнятості Л. Потапова