У зв’язку зі змінами податкового законодавства, які набули чинності З 01 січня 2017 року відповідно до Закону України від 20.12.2016р.№1791-VIII«Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2017 році», Могилів-Подільська ОДПІ повідомляє платників наступне.

  Відповідно до пункту 2923.2 статті 292 Податкового кодексу України базою оподаткування єдиним податком для платників 4 групи (сільськогосподарських товаровиробників) є нормативна грошова оцінка га сільськогосподарських угідь (ріллі, сіножатей, пасовищібагаторічних насаджень), з урахуванням коефіцієнта індексації, визначеного за станом на 01 січня базового податкового (звітного) року відповідно до порядку, встановленого Кодексом.

  При цьому статтею 289 Кодексу визначається загальний порядок індексації нормативної грошової оцінки земель в цілях застосування податкового законодавства, а саме передбачено, що коефіцієнт індексації нормативної грошової оцінки земель визначається, виходячи із значення індексу споживчих цін за попередній рік.

  За інформацією Державної служби статистики України індекс споживчих цін за 2016 рік становив 112,4%.

  Водночас, підрозділами 6 та 8 Розділу XX «Перехідні положення» Кодексу встановлені особливості справляння плати за землю та єдиного податку відповідно.

  Так, з 01 січня 2017 року при розрахунку плати за землю враховуються наступні особливості:

  1) індекс споживчих цін за 2015 рік, що використовується для визначення коефіцієнта індексації нормативної грошової оцінки сільськогосподарських угідь (ріллі, багаторічних насаджень, сіножатей, пасовищ та перелогів), застосовується із значенням 120 відсотків (пункт 6 підрозділу 6 Розділу XX «Перехідні положення» Кодексу);

  2) індекс споживчих цін за 2016 рік, що використовується для визначення •коефіцієнта індексації нормативної грошової оцінки земель, застосовується із значенням (пункт 8 підрозділу 6 Розділу XX «Перехідні положення» Кодексу (з урахуванням змін, внесених Законом № 1797)):

  • для сільськогосподарських угідь (ріллі, багаторічних насаджень, сіножатей, пасовищ та перелогів) - 100 %;
  • для земель несільськогосподарського призначення -106 %.

  Разом з тим, пунктом 5 підрозділу 8 Розділу XX «Перехідні положення» Кодексу передбачено особливості індексації нормативної грошової оцінки земель з метою нарахування єдиного податку, зокрема, встановлено, що індекс споживчих цін за 2015 рік, що використовується для визначення величини коефіцієнта індексації нормативної грошової оцінки сільськогосподарських угідь (ріллі, сіножатей, пасовищ і багаторічних насаджень) та/або земель водного фонду (внутрішніх водойм, озер, ставків, водосховищ) для цілей оподаткування єдиним податком 4 групи, застосовується із значенням 100 %.

  Враховуючи, що Кодексом не встановлено інших особливостей визначення коефіцієнту індексації нормативної грошової оцінки землі з метою оподаткування єдиним податком для платників 4 групи, вважаємо, що з 01 січня 2017 року при нарахуванні єдиного податку платникам 4 групи коефіцієнт індексації нормативної грошової оцінки землі доцільно визначати з урахуванням таких значень індексів споживчих цін:

  • за 2015 рік-100%;
  • за 2016 рік -112,4%.

  З березня змінюється форма заяви для реєстрації платників ПДВ

  Набирає чинності нова форма Реєстраційної заяви платника ПДВ за формою №1-ПДВ з 19.03.2017р. Всі суб’єкти господарювання, які реєструються платниками ПДВ, або здійснюють перереєстрацію, повинні використовувати заяву форми №1 –ПДВ у її оновленому вигляді.

  Кардинальних змін у заяві не відбулося. Корективи стосуються виключення з неї місцезнаходження платника чийого місце проживання. Його вказуватимуть лише під час перереєстрації у зв’язку зі зміною цих даних.

  Сектор організації роботи Могилів-Подільської ОДПІ ГУ ДФС у Вінницькій області