З метою орієнтації сільських мешканців на започаткування власного бізнесу, 23 лютого 2017 року в Піщанському районному центрі зайнятості відбувся інформаційний семінар «Служба зайнятості – працівникам села», в роботі якого взяли участь 21 безробітний.

  Відкрив захід Анатолій Тимчак, директор районного центру зайнятості, який ознайомив присутніх зі станом місцевого ринку праці, з перспективами працевлаштування селян, зокрема шляхом стажування безпосередньо на робочому місці, поінформував про можливість тимчасової зайнятості, про роботу щодо залучення безробітних у сферу самозайнятості та підприємництва з урахуванням потреб ринку праці та особливостей, притаманних розвитку інфраструктури району.

  «Одним з найбільш дієвих шляхів вирішення проблеми зайнятості в сільській місцевості є започаткування власної справи. Але сьогодні одного бажання працювати для сучасного села вже замало. Сільськогосподарському виробництву потрібні кваліфіковані спеціалісти, які можуть виконувати широкий спектр різних робіт. Крім того, необхідно мати певні економічні знання, знати тваринництво, агротехнологію», - наголосив Анатолій Тимчак.

  Увагу безробітних звернули на актуальні напрями ведення малого бізнесу для сільських мешканців, зокрема виробництво та переробка продуктів тваринництва, вирощування посадкового матеріалу овочевих та ягідних культур та інше. Учасників ознайомили з сортами ягід, технологією висаджування, обробленням саджанців та дорослих культур, розповіли про способи профілактики та захисту рослин від хвороб та шкідників тощо.

  На завершення фахівці центру зайнятості надали відповіді на всі запитання присутніх.

  Провідний фахівець з питань зайнятості відділу взаємодії з роботодавцями Л.Г. Потапова