27.03.2017 року підписано Закон про внесення зміни до статті 3 Закону України «Про запобігання корупції». Відповідно до нього строк подання щорічної декларації продовжується до 1 травня для осіб, які відповідно до Закону "Про запобігання корупції" подають таку декларацію вперше.

  Збільшено термін подання електронних декларацій і для військовослужбовців, які приймають участь у бойових діях. Вони можуть подавати декларації за минулий рік протягом 3 місяців з моменту прибуття до місця проходження військової служби або дня закінчення служби.

  Даним Законом доповнено коло осіб, які зобов’язані подавати е-декларації, включивши представників громадських організацій, діяльність яких пов’язана з із запобіганням, протидією корупції, імплементацією стандартів у сфері антикорупційної політики.

  Разом з тим, військовослужбовці-строковики, контрактники, сержанти і старшини за контрактом, молодші офіцери за контрактом та курсанти вищих навчальних закладів, в яких є кафедри або відділення військової підготовки, звільняються від подання електронних декларацій, якщо вони не займають інші посади, які передбачають заповнення е-декларацій.

  Детально ознайомитися з порядком проходженням проекту Закону про внесення зміни до статті 3 Закону України "Про запобігання корупції" можна за посиланням: http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_2?pf3516=6172&skl=9

  Шубенко Т.П., начальник Піщанського бюро правової допомоги