З 11 червня українці мають змогу скористатись безвізовим режимом та без додаткових ускладнень подорожувати країнами Європи.

  Виділимо найголовніше, що потрібно знати для правильного оформлення поїздки за межі України без візи. Найперше – необхідні документи, тобто мають бути в наявності біометричний закордонний паспорт, бронювання готелю, зворотний квиток, фінансова спроможність здійснити поїздку (готівка, кредитні картки), страховий поліс, підтвердження наявності житла, запрошення (у разі туристичних чи приватних подорожей), поліс цивільної відповідальності (якщо подорожуєте автомобілем).

  Потрібно звернути увагу на важливість ознайомлення перед виїздом з митними правилами країн Європейського Союзу та правилами проходження ‘’зеленого’’ і ‘’червоного’’ коридорів. Вам можуть відмовити у в’їзді через відсутність вище сказаних необхідних паперів, а також через перебування у списку осіб яким вже раніше було заборонено в’їзд в ту чи іншу країну ЄС.

  Отже, куди можна поїхати без візи? Українці зможуть їздити до всіх держав Євросоюзу крім Великобританії та Ірландії, які мають особливі умови вказані в Шенгенській угоді. Водночас у Єврокомісії запевнили, що українці зможуть їздити без віз ще до чотирьох країн, які не належать до ЄС, але також входять до Шенгенської зони – Ісландії, Ліхтенштейну, Норвегії та Швейцарії. Термін перебування, в дозволених безвізовим режимом країнах, становить не довше 90 днів протягом кожного 180-денного періоду. Якщо строк перебування потрібно продовжити, то громадянин України повинен оформити візу.

  Варто зазначити, що безвізовий режим не надає українцям право на проживання, працевлаштування та навчання в країнах Європейського Союзу, для цього потрібно отримати довгострокову візу. І важливим є те, що скористатись таким правом мають лише ті особи, які отримали біометричний паспорт, відповідний світовим стандартам.

  За більш детальною інформацією можете звертатись в Піщанське бюро правової допомоги , що знаходиться за адресою: смт Піщанка, вул. Вишнева, 5, тел. (04349) 2-11-30.