Наставництво – це технологія супроводу дітей, надання дитині-сироті, дитині, позбавленій батьківського піклування, індивідуальної підтримки та допомоги, насамперед у підготовці до самостійного життя. Наставництво є добровільною безоплатною діяльністю.

  В Україні функціонує майже 770 закладів інтернатного типу, в яких перебуває більше 100 тисяч дітей – сиріт та дітей, які позбавлені батьківського піклування.

  Багато дітей, які проживають в інтернатах, з різних причин не можуть бути усиновленими. Їм не знайомі, здавалось би, елементарні речі. Поряд з ними немає людини, до якої вони могли б звернутися за порадою та допомогою і, ці діти залишаються надзвичайно самотніми та беззахисними. І от після виходу з інтернату, кожна друга дитина здійснює злочин, кожна п’ята - стає бомжем, кожна сьома - здійснює спробу самогубства. Найкращим кроком у таких випадках є особисте наставництво для дитини-сироти.

  Стати наставником означає стати турботливим другом, готовим присвятити дитині з інтернату свій час, знання і досвід. Наставник повинен мати повних 18 років, бажання допомагати іншим, слухати, бути терплячим і, звісно ж, любити дітей. На практиці це виглядає так: за людиною, яка бажає стати наставником, закріплюється одна дитина-сирота, до якої слід приїздити в інтернат, проводити з нею час, гратися, спілкуватися, вчити елементарним навичкам життя. Наприклад, приготувати разом їжу, розповісти про економію коштів, поговорити про майбутню професію, допомогти в особистих проблемах чи конфліктах та інше. Словом, підготувати дитину-сироту до дорослого самостійного життя та соціальної адаптації.

  Ми прагнемо, аби кожна дитина сирота мала свого наставника, і стала на правильний шлях свого цінного життя!!!

  За більш детальною інформацією звертайтесь до Піщанського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді

  Смт Піщанка вул. Центральна, 36 тел. (04349) 2-18-80