Сьогодні на щотижневій апаратній нараді керівників департаментів та служб області під головуванням першого заступника голови обласної державної адміністрації Андрія Гижка детально розглянули стан справ в сільськогосподарській галузі області.

  З даного питання присутніх проінформувала заступник директора департаменту агропромислового розвитку, екології та природних ресурсів облдержадміністрації Валентина Кирилюк.

  Так, через складні погодні умови в області дещо знижено темпи збирання врожаїв. Окрім того, в деяких районах області є поля, які значно постраждали в наслідок стихії. Це переважно стосується сої та соняшнику. Розглядаючи збитки галузі в розрізі культур, прослідковується, що посіви сої постраждали на площі приблизно 1,5 тис. га, а посіви соняшнику на площі приблизно 700 га. Є пошкодження посівів врожаю 2018 року. Зокрема, це стосується озимого ріпаку, частково є пошкодження посівів цукрового буряку та кукурудзи.

  Говорячи про збір врожаю, Валентина Кирилюк зазначила: «В цілому зібрано більше 60% врожаю зернових і намолочено майже 2,5 млн. тон зерна. Окрім того, триває збір технічних культур – сої та соняшника. Так, сої зібрано на 28% площ і урожайність становить 19,8 центнера з га, що на 3 центнери менше в порівнянні з минулорічними показниками. Соняшника зібрано на 33% площ і урожайність знаходиться на рівні минулого року».

  Також, посадовиця зазначила, що проводиться посів озимих зернових. Загалом, посіяно біля 1/3 площ урожаю 2018 року.

  Окрім того активно працює цукрова галузь. Коментуючи роботу цукрових заводів області, Валентина Кирилюк зауважила: «На території області функціонує 6 цукрових заводів із 7. Більшість підприємств мають свої площі та відповідну сільськогосподарську техніку для продовження збирання врожаю цукрових буряків в складних погодних умовах. Це дозволяє безперервно працювати та виготовляти продукцію. Також, кожне підприємство має певний запас сировини для виробництва цукру».

  Коментуючи стан справ в галузі, Андрій Гижко зазначив: «Враховуючи погодні умови необхідно тримати на постійному контролі питання щодо збирання цукрового буряка в області, а також відносно стану доріг. Адже є питання щодо дотримання безпечного режиму на автодорогах і забезпечення чистоти автошляхів області. Адже виїжджаючи з поля, агро-техніка і вантажні автомобілі виносять на дороги велику кількість бруду, що спричиняє підвищення рівня аварійності на автошляхах».