Рушійною частиною інноваційного розвитку служби зайнятості є сучасні методи пошуку та підбору персоналу ˗ хедхантинг та рекрутинг, вміння вести переговори, креативність та гнучкість у вирішенні поставлених завдань, розуміння світових тенденцій та трендів у пошуку працівників, здійснення постійного моніторингу і аналізу вакансій в базі даних Єдиної інформаційно-аналітичної системи та інших джерелах, що максимально сприятиме оперативному задоволенню потреб роботодавців у кваліфікованих кадрах.

Робота фахівців Піщанської районної філії Вінницького обласного центру зайнятості націлена на налагодження співпраці з головними партнерами служби зайнятості – роботодавцями та формування єдиної бази вакансій на підставі відомостей безпосередньо від працедавців, аналізу інформації з друкованих засобів масової інформації та Інтернет-ресурсів.

Робота рекрутера полягає не лише в підборі фахівців для підприємств, а і у пошуку роботодавців для шукачів роботи. Варто зауважити, що люди, які не перебувають на обліку, теж користуються інформацією фахівців з рекрутингу, охоче погоджуються на співбесіду з роботодавцем та успішно працевлаштовуються.

У сучасних реаліях підприємства дійсно зацікавлені в рекрутинговій формі співпраці з центром зайнятості. По-перше, роботодавець не витрачає час на підбір кандидатів з великої кількості бажаючих осіб. Адже попередня співбесіда за вимогами роботодавця проводиться рекрутерами. По-друге, не потрібно витрачати кошти, адже подібна послуга надається саме в центрі зайнятості на безкоштовній основі. По-третє, роботодавцю не обов’язково розміщувати свої вакансії на платних ресурсах, він може скористатися ресурсами центру зайнятості. По-четверте, наприклад, представникам малого бізнесу не обов’язково мати в штаті менеджера з підбору персоналу при умові співпраці з центром зайнятості.

За період впровадження послуг на засадах рекрутингу Піщанською районною філією Вінницького ОЦЗ було працевлаштовано 33 особи. Наразі робота з підприємствами триває. Залучаються до співпраці нові підприємства, яким пропонуються послуги, що можуть стати корисними та доцільними.

Служба зайнятості завжди націлена на плідне співробітництво та прагне постійно втілювати і удосконалювати нові підходи підбору персоналу.

Провідний фахівець Піщанської філії Вінницького обласного центру зайнятості Верцімаха Т.В.