Кабінетом Міністрів України 17.06.2020 на виконання статті 39 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб» № 1645 прийнято постанову № 498 «Деякі питання надання страхових виплат у разі захворювання або смерті медичних працівників у зв’язку з інфікуванням гострою респіраторною хворобою COVID-19, спричиненою коронавірусом SARS-CoV-2».

Постановою №498 установлено, що страхові виплати у разі захворювання або смерті медичних працівників у зв’язку з інфікуванням гострою респіраторною хворобою COVID-19, спричиненою короновірусом проводяться за кошти державного бюджету через Фонд соціального страхування України (далі – Фонд).

У разі смерті медичного працівника, що настала внаслідок його інфікування гострою респіраторною хворобою COVID-19, спричиненою короновірусом під час виконання професійних обов’язків в умовах підвищеного ризику зараження, за кошти державного бюджету Фонд здійснить виплату одноразової допомоги у 750-кратному розмірі прожиткового мінімуму для працездатних осіб, установленого на 01 січня календарного року, що становить 1,576 млн гривень. Зазначені кошти будуть пропорційно розподілені між членами сім’ї, батьками і утриманцями померлого. Кожен з них має написати заяву на отримання допомоги за встановленою формою та подати до робочого органу Фонду за місцем проживання медика на момент смерті.

Відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» №1105 за рахунок коштів Фонду проводяться страхові виплати, у разі настання страхового випадку.

Зокрема, у разі смерті потерпілого внаслідок нещасного випадку на виробництві, в тому числі у разі смерті медичних працівників у зв’язку з інфікуванням гострою респіраторною хворобою COVID-19, спричиненою коронавірусом під час виконання професійних обов’язків, Фондом виплачується одноразова допомога його сім’ї у сумі, що дорівнює 100 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на день настання права на страхову виплату, та одноразова допомога кожній особі, яка перебувала на його утриманні у сумі, що дорівнює 20 розмірам прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на день настання права на страхову виплату.

За інформацією Крижопільського відділення управління виконавчої дирекції фонду соціального страхування України у Вінницькій області