Під керівництвом голови районної державної адміністрації Петра Десятника відбулось зсідання колегії райдержадміністрації за участю членів колегії, голів сіл та селищ, керівників організацій та установ району, начальників відділів, управлінь райдержадміністрації.

  Голова райдержадміністрації ознайомив присутніх з порядком денним колегії.

  По першому питанню – «Про підсумки виконання бюджету району за 9 місяців 2017 року», слово для виступу було надано начальнику фінансового управління райдержадміністрації Т. Студенянській.

  Студенянська Т.Г. повідомила, що протягом 2017 року зусилля райдержадміністрації, органів місцевого самоврядування спрямовувались на наповнення бюджетів усіх рівнів, виконання соціальних зобов’язань та інвестиційних проектів, завдань та заходів економічного і соціального розвитку району. Зведений бюджет району за 9 місяців 2017 року виконано на 111,8% до планових показників та становить 39650,962 тис. грн. (заплановано 30270,818 тис. грн.). Видаткова частина зведеного бюджету виконана на 86,5% до планових показників та становить 120451,1 тис. грн (заплановано 179072,7 тис. грн.). В першу чергу кошти зведеного бюджету спрямовувались на фінансування соціально-культурної сфери, що становить 78,7% (94868,8 тис. грн.) від загальних видатків.

  Також було наголошено, що актуальним питанням залишається фінансово-бюджетна дисципліна, а саме, оптимізація мережі, штатів і контингентів установами району. За 9 місяців 2017 року в жодній галузі не проводилась оптимізація мережі та штатів, чим порушено фінансово-бюджетну дисципліну розпорядниками коштів.

  По другому питанню - «Про стан виконання делегованих повноважень органів виконавчої влади виконавчим комітетом Чорноминської сільської ради за 2016 рік та 9 місяців 2017 року» інформувала керівник апарату райдержадміністрації Л. Ратушняк.

  Ратушняк Л.Ф. проінформувала, що перевірка діяльності виконавчого комітету Чорноминської сільської ради із здійснення ним делегованих повноважень органів виконавчої влади, проводилась відповідно до статей 119, 143 Конституції України, статей 11, 76 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», постанови Кабінету Міністрів України від 09 березня 1999 року № 339 «Про затвердження Порядку контролю за здійсненням органами місцевого самоврядування делегованих повноважень органів виконавчої влади», розпорядження голови районної державної адміністрації від 02 листопада 2017 року № 339 «Про перевірку виконавчого комітету Чорноминської сільської ради

  Проведено перевірку здійснення виконавчим комітетом Чорноминської сільської ради делегованих повноважень органів виконавчої влади, визначених статтями 27 - 38 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»: в галузях бюджету, фінансів і цін; соцiально-економiчного i культурного розвитку, планування та облiку; житлово-комунального господарства, побутового, торговельного обслуговування, громадського харчування, транспорту i зв’язку; будiвництва; освiти, охорони здоров’я, культури, фiзкультури i спорту; регулювання земельних вiдносин та охорони навколишнього природного середовища; соцiального захисту населення; оборонної роботи; забезпечення законностi, правопорядку, охорони прав, свобод i законних iнтересiв громадян.

  Комісією встановлено, що виконавчий комітет Чорноминської сільської ради в основному забезпечує здійснення делегованих повноважень органів виконавчої влади. Значна увага виконкому приділяється питанням законності та правопорядку, бюджету та фінансів, повноцінному функціонуванню закладів освіти, культури та охорони здоров’я. Позитивно вирішується чимало проблем комунального господарства, поліпшується благоустрій, підтримується сфера побуту.

  Чорноминський сільський голова З. Тишкул повідомила, що Акт за підсумками здійсненої перевірки розглянуто на засіданні виконавчого комітету сільської ради та затверджено план заходів по усуненню недоліків, виявлених під час перевірки. Про виконання плану заходів буде прозвітовано на слідкуючій колегії райдержадміністрації.

  По третьому питанню – «Про підготовку та хід проходження опалювального сезону господарського комплексу та соціальної сфери в осінньо-зимовий період 2017-2018 років» доповів заступник голови райдержадміністрації М. Ковтюк.

  Ковтюк М.О. проінформував, що відповідно до розпорядження голови районної державної адміністрації від 27 квітня 2017 року «Про підготовку підприємств житлово-комунального господарства, паливно-енергетичного комплексу та об’єктів соціальної сфери до роботи в умовах осінньо-зимового періоду 2017-2018 років» створено районний штаб та розроблено відповідні заходи, завдяки яким своєчасно розпочато опалювальний сезон та забезпечено його проходження без зривів та аварійних ситуацій.

  По четвертому питанню – «Про організований початок 2017-2018 навчального року» інформувала начальник відділу освіти Л. Ясько, яка зазначила, що в районі забезпечено сталий розвиток освітньої галузі відповідно до потреб територіальної громади. На початок навчального 2017-2018 року освітня галузь забезпечена навчально-методичними матеріалами, педагогічними кадрами, комп’ютерним обладнанням, налагоджено підвіз учнів, проведено поточні ремонти, підготовлено котельні до опалювального сезону. Актуальним питанням є формування оптимальної мережі дошкільних, загальноосвітніх, позашкільних навчальних закладів з урахуванням економічних та фінансових можливостей, функціонування освітніх округів відповідно до чинного законодавства.

  По п’ятому питанню – «Про хід виконання районної програми оздоровлення та відпочинку дітей на 2014-2017 роки», завідувач сектору сім’ї, молоді та спорту райдержадміністрації Д. Андронатій зазначив, що протягом 2017 року оздоровлено 53 дитини в санаторно-курортних комплексах та 239 (13% від загальної кількості учнів навчальних закладів району) забезпечено відпочинком в пришкільних мовних таборах, з яких 95 дітей пільгових категорій. На проведення оздоровчої кампанії у 2017 році з районного бюджету виділено 110 тис. грн.

  По питанню освоєння фінансового ресурсу, виділеного на реалізацію проектів із бюджетів всіх рівнів, виступила начальник відділу економічного розвитку та торгівлі райдержадміністрації Н. Аязбекова, яка повідомила про стан використання коштів на реалізацію проектів соціального та екологічного спрямування.

  По підготовці до експлуатації автомобільних доріг загального користування в зимовий період доповів в.о. інженера по експлуатації доріг Піщанського ДРП філії Томашпільський «Райавтодор» В.Галініч.

  По криміногенній обстановка в районі доповів начальник Піщанського відділку поліції С. Фомик.

  По закінченню колегії виступив Народний депутат України Ю. Македон, який запевнив, що й надалі сприятиме залученню державних коштів на соціально – економічний розвиток та інфраструктуру Піщанського району, зокрема, облаштування центру селища Піщанка.

  За підсумками колегії прийнято відповідні рішення.