Незабаром Новорічні та Різдвяні свята. Позаду – ще один прожитий рік. Рік непростий. Рік, котрий всупереч всіляким прогнозам та сподіванням, все ж змусив кожного з нас пройти випробовування викликами мирного життя та війною на Сході держави. Що маємо позаду, з яким багажем зустрічатимемо Новий, 2018 рік, наша розмова з головою Піщанської райдержадміністрації Петром Петровичем Десятником.

  - Петре Петровичу, минуло вже більше трьох років, як Ви стоїте біля керма влади у нашому районі. Як би Ви особисто охарактеризували цей період і для себе, і для всіх жителів району?

  По-перше, хочу подякувати працівникам апарату та структурних підрозділів райдержадміністрації, сільським та селищним головам, депутатам районної ради, котрі завжди йшли назустріч і разом зі мною намагались вирішувати проблеми.

  Період був не зовсім простим, адже я прийшов на посаду у той час, коли держава переживала період кардинальних змін, які тривають і зараз. Від мене, як керівника району та представника виконавчої гілки влади, вимагалося надати жителям району відповідну підтримку, аби вони відчули, що влада не залишається осторонь їхніх проблем та потреб. Так, було не просто, але, доклавши максимум зусиль, мені, думаю, вдалося вийти на конструктивний діалог з територіальними громадами району. Адже без розуміння та підтримки громад не вдалося б досягти позитивних зрушень. Коли розпочинаєш роботу із людьми, котрі також прагнуть змін, то і вирішувати проблеми та долати труднощі набагато легше.

  Якщо охарактеризувати коротко період перебування на посаді, то не помилюся, коли скажу, що це був час інтенсивної роботи. Я постійно відчував і відчуваю відповідальність перед людьми, довіру яких повинен виправдати, відповідальність перед усією громадою району за їхні проблеми і труднощі, відповідальність за наслідки своєї роботи. Головне для мене – не «гратися» в політику, а працювати на розвиток району.

  Закінчується рік, а який стан виконання бюджету району за 11 місяців 2017 року рік?

  За 11 місяців 2017 року до бюджету району надійшло 42187,5 тис.грн. власних доходів, що становить 116,0 % до плану на звітний період або отримано понад план 12466,0 тис. грн..

  Порівняно із аналогічним періодом минулого року фактичні надходження доходів району зросли на 12765,8 тис. грн. або на 143,4%.

  До районного бюджету надійшло 21939,7 тис.грн.. власних доходів, що складає 115,6 відсотків або отримано понад план 4922,0 тис.грн..

  Порівняно із аналогічним періодом минулого року надходження до районного бюджету району зросли на 160% або в сумарному виразі на 8225,7 тис.грн.

  Дохідну частину бюджету до плану на 11 місяців 2017 року із 13 місцевих бюджетів виконали всі.

  З якими показниками закінчують рік аграріїї ?

  Господарську діяльність в районі здійснюють 51 сільськогосподарських підприємства, в тому числі: 4 товариства з обмеженою відповідальністю, 1 приватне підприємство, 3 кооперативи, 43 фермерських господарств, а також біля 9 тисяч особистих селянських господарств.

  У користуванні всіх категорій господарств району нараховується 35,1 тис. га ріллі, в тому числі по с/г підприємствах 28,1 тис. га га, по населенню 7 тис.га.

  Найбільшими землекористувачами в районі є: ТОВ «ТД Фінпром», посівна площа під урожай 2017 року становить 6,4 тис. га, ТОВ «Зернятко Південь» - 4,1 тис. га, СВК «Прогрес» - 4,0 тис. га.

  Виробництво валової продукції сільського господарства по сільськогосподарських підприємствах району в порівняльних цінах 2010 року за 11 місяців 2017 року складає 220 млн. грн. ( 102,7 % до рівня минулого року ), в тому числі рослинництва – 205 млн. грн. ( 102,5 % до рівня минулого року), тваринництва – 15 млн. грн. (104,9% до рівня минулого року).

  Вся посівна площа в 2017 році становила 34,2 тис. га, в т.ч. по с/г підприємствах 27,5 тис. га, по населенню 6,7 тис. га. В 2017 році зернові культури по с/г підприємствах району зібрано на площі 14,344 тис. га (100 %), при середній урожайності 51,1 ц/га (- 19,5 ц/га до 2016 року), валовий збір склав 73271 тонн (- 53036 тонн до 2016 року) або 58 % до валового збору 2016 року та 106 % до програмних завдань.

  - А які досягнення у промисловому виробництві району?

  На сьогодні в районі ПАТ «Плазма Тек» - єдине підприємство, яке виробляє промислову продукцію.

  Обсяг реалізованої промислової продукції (без ПДВ та акцизу) за січень-вересень 2017 року складає 509,5 млн. грн., що на 12,7 % більше в порівнянні з аналогічним періодом попереднього року.

  - Пане голово, що у Вашому робочому щоденнику можна виділити як найважливіше?

  Найважливіше – не кидатися словами на вітер, робити реальні зміни, корисні справи, які будуть помітними для всіх. Громада чекає ефективності від влади. Важливо правильно налагодити систему управління районом, чим я весь час, перебуваючи на посаді, і займаюсь. Бути відкритим, не сидіти в чотирьох стінах кабінету за стосами паперів, а спілкуватися з людьми. Виходити, чути і бачити їхні проблеми, намагатися швидко їх вирішувати. Я, як і всі, хочу змін на краще, а їх можливо здійснити тільки у злагодженій співпраці. Важливо, щоб люди довіряли владі і підтримували її. Тоді багато питань вирішуватимуться швидше.

  Думаю, що жителі Піщанського району відчули за цей період підтримку влади, і не зважаючи на досить важкі часи, які переживає наша країна, можу із впевненістю сказати, що в районі зроблено досить багато корисних справ.

  - Петре Петровичу, розкажіть докладніше про те, що саме було зроблено?

  Розпочали із навчальних закладів, тому що діти - це наше майбутнє та надія нашої країни. Обов’язок органів влади - забезпечити їм належні умови для всебічного розвитку. Тому більша частина уваги приділялась дитячим закладам. Багато роботи проведено у цьому напрямку: проведено капітальний ремонт Піщанської дитячо-юнацької спортивної школи; заміна вікон і дверей в ДНЗ «Горобинка» с.Чорноми; теплоізоляція, перекриття горища приміщення ЗОШ І-ІІІ ступенів с.Студена; проведено технічне переоснащення котельні з заміною котлів на сучасні енергоефективні в Піщанському НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів – гімназія»; встановлено паливний котел, переоснащено внутрішню систему опалення у ДНЗ «Горобинка с.Чорномин; впроваджено енергозберігаючі технології в Рудницькій ЗОШ І-ІІ ступенів; проведено ремонт їдальні в Рудницькій ЗОШ І-ІІІ ступенів; придбано комп’ютери для Піщанського НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів – гімназія», Піщанського НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів – ліцей», Дмитрашківської ЗОШ І-ІІІ ступенів; придбано ноутбуки та проектори для Піщанського НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів – гімназія», Дмитрашківської ЗОШ І-ІІІ ступенів, Рудницької ЗОШ І-ІІІ ступенів, Чорноминської ЗОШ І-ІІІ ступенів; придбано паливний котел для Городищенської ЗОШ І-ІІ ступенів; придбано котел для ДНЗ «Ромашка» с.Дмитрашківка; придбано меблі для ДНЗ «Сонечко» с.Кукули; придбано меблі для Піщанського НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів – гімназія» та Піщанського НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів – ліцей».

  Слідуючими об’єктами для турботи стали медичні заклади. Медицина – одне з болючих питань не лише нашого району, а й України в цілому. Від того, наскільки швидко людина отримає медичне обслуговування, іноді залежить її життя. В медичних закладах проведено слідуючі роботи: капітальний ремонт будівлі Піщанської лікарні планового лікування із заміною вікон та дверей; ремонт ФАПу смт.Рудниця; придбано автомобіль швидкої медичної допомоги для Піщанської лікарні планового лікування.

  Не залишили без уваги і заклади культури та спорту, де: проводиться реконструкція приміщення кінотеатру «Ювілейний» під «Центр дозвілля для дітей та молоді»; проведено капітальний ремонт покрівлі будинку культури с.Яворівка; проведено заміну вікон та дверей в будинках культури с.Трибусівка та с.Городище; встановлено інфрачервоні обігрівачі «Білюкс» та металопластикові конструкції в будинку культури с.Трибусівка; придбано звукопідсилюючу апаратуру, освітлюючі прибори на сцену районного будинку культури; придбано музичні інструменти для музичної школи; встановлено ігровий майданчик біля районного будинку культури; проводиться будівництво спортивного майданчика зі штучним покриттям на центральному стадіоні смт. Піщанка.

  Ще один напрямок нашої роботи - покращення благоустрою району. Було проведено слідуючі роботи: капітальний ремонт дорожнього покриття по вул.Франка, смт.Піщанка; ремонт тротуару по вул.Центральна, смт.Піщанка; ремонт тротуарних доріжок по вул.Шеченка та вул.Шкільна, смт.Піщанка; відновлено гідрологічний режим та очищення басейну р. Хруставка на території смт.Піщанка; упорядковано джерела на прилеглих територіях смт.Піщанка; установку нових сміттєбаків в с.Яворівка. Більшість робіт здійснено при сприянні народного депутата України Юрія Македона.

  - На кого спираєтесь у своїй роботі? Хто Ваша команда в районі?

  Моє завдання – налагодити ефективну співпрацю райдержадміністрації і районної ради. Аби не було жодних протистоянь, недоліків. Прийняття рішень повинно відбуватися ефективно

  Моя команда – це люди, які хочуть змін, це апарат та структурні підрозділи райдержадміністрації, депутатський корпус, керівники підприємств, установ, організацій всіх галузей, всі небайдужі земляки. Основне моє завдання – об’єднати всіх, незалежно від партійної належності, до роботи на благо громади, робити ставку на здоровий глузд, а не на амбіції.

  В основному, опираюсь на тих громадян, які, як і я, вірять у краще майбутнє району.

  - Петре Петровичу, розкажіть про Ваше ставлення до проведення реформи з децентралізації?

  Реформа з децентралізації, що на разі триває в Україні, є однією з найважливіших. Сусідню Польщу з похмурої посткомуністичної країни вона перетворила у квітучу і сучасну. Сьогодні подібний шлях проходить і наша держава. І чим швидше вона його подолає, тим швидше покращиться життя на селах. Найголовніше – децентралізація дасть можливість створити громади, що здатні взяти на себе відповідальність за власну розбудову. Вони отримають додаткове фінансування, додаткові повноваження. Вперше в історії України Президент віддає свої повноваження громадам на місцях.

  Всього за три роки реалізації реформи, в Україні сформовано 665 об’єднаних територіальних громад, в яких проживає майже 6 млн. населення. Держава надає підтримку об’єднаним територіальним громадам, зокрема у питаннях відновлення та розбудови інфраструктури їх територій. Для цього у Державному бюджеті на 2017 рік передбачено 1,5 млрд. грн. Ці кошти спрямовані на розвиток інфраструктури 366 об’єднаних громад, створених у 2015-2016 роках.

  На моє бачення, в районі має бути створена одна територіальна громада.

  - Пане голово, розкажіть про плани та перспективи на майбутнє?

  Плани звичайно масштабні, але розумію, що все і одразу зробити не вдасться. Тому в планах щоденна копітка праця разом із командою. Адже досягти будь - яких значних результатів можливо лише у випадку єднання. Зберігши теперішню динаміку по відновленню матеріально-технічної бази закладів освіти, медицини та культури, матимемо можливість за два-три роки повністю завершити відновлення соціальних закладів, оснастити їх сучасним устаткуванням - це дасть можливість перейти на якісно новий рівень надання послуг населенню району.

  В планах також розбудова спортивної галузі району – це сучасні спортивні зали, стадіони та майданчики при школах та садочках. Також важливим є розвиток творчого потенціалу в дітей, тому вкрай необхідно розвивати позашкільні заклади. Адже діти це наше майбутнє, вони повинні рости здоровими, а задля цього потрібно мати можливість займатись спортом та розвивати свої таланти.

  Пріоритетним залишається розвиток економіки району. У нашому районі погано розвинута промисловість, тому, в першу чергу, потрібно працювати в цьому напрямку. Спільно з Піщанським селищним головою П.Гройсманом наразі опрацьовуємо створення потужного промислового підприємства. Воно має займатися переробкою сільськогосподарської продукції та створити сотні робочих місць. Якщо воно запуститься, стабільно працюватиме і сплачуватиме податки, ми отримаємо додаткові кошти до бюджетів району та смт. Піщанка. Жителі сіл зможуть здавати продукцію, вирощену на своїх присадибних ділянках, отримувати дохід. З метою створення даного підприємства планується поїздка в Чехію.

  Слідуючий пріоритет – благоустрій району. Район має бути чистим, дерева гарно побілені, дороги відремонтовані, вулиці зелені і доглянуті. В населених пунктах на кожній вулиці має бути водогін, освітлення.

  Працювати є над чим, головне аби кожен добросовісно виконував свої повноваження. Я вірю, що ми своєю спільною працею збережемо українське село та збудуємо незалежну та процвітаючу Україну.

  Хочу висловити вдячність за постійну співпрацю та підтримку Народному депутату України Юрію Македону. Він завжди тримає руку на пульсі проблем Піщанського району, знає про всі питання, які потребують вирішення. І не просто знає, а постійно надає реальну допомогу. Юрій Македон у кожний свій приїзд намагається якнайбільше спілкуватись із мешканцями, аби отримувати інформацію із перших вуст, дослухається до їх побажань та переймається наболілими питаннями. Жителі району відчувають постійну підтримку народного обранця.

  Кожній людині властиво робити певний аналіз. Думаю, що Ви, як керівник, зробили аналіз за період своєї роботи на посаді. Що Ви планували, але не змогли зробити через певні причини?

  Головне для будь-якого керівника – зробити так, щоб ті завдання, що були поставлені, виконувались. Але не завжди все залежить від задумів керівника.

  З перших днів перебування на посаді я звернув увагу на маленьких діточок, які з батьками стоять біля кафе «Доміно» (і в дощ, і в вітер), чекаючи на автобус, щоб доїхати до дитсадка, який знаходиться на другому кінці Піщанки. Саме тоді в мене виникла ідея відкрити в смт.Піщанка ще один дитячий садок.

  Організувавши команду ініціативних людей, я розпочав втілювати задум у життя. Було винайдено приміщення – майстерня Піщанського НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів – гімназія», яку передали на баланс Піщанської селищної ради для реконструкції під дитячий садок. На реконструкцію було виділенно кошти: з обласного бюджету - 800 тис.грн., з районного бюджету - 700 тис.грн., благодійної допомоги – 450 тис.грн.

  Відгукнулися керівники всіх підприємств, установ, організацій. Допомагали хто коштами, хто працею, хто порадою. Багато сил і терпіння знадобилося, щоб подолати труднощі реконструкції. І нарешті, гарного сонячного дня, 18 вересня 2015 року, відбулось відкриття дитячого садочка «Дивосвіт», в якому планувалось навчати 50 дітей. Ця довгоочікувана подія стала справжнім святом для дітвори та її батьків. На свято завітало багато гостей з подарунками.

  Приміщення дитсадка були готові для прийому дітей, залишалось лише обладнати дві кімнати їдальні. І коли вже всі роботи були завершені, закуплено обладнання, посуд, здавалося, що радості не буде меж, нарешті діточки зможуть відвідувати дитсадок, який знаходиться поблизу їхніх домівок.

  Але вийшло не так, як гадалось. Знайшовся якийсь, не побоюся цього слова, «покидьок», який зруйнував працю багатьох людей, а таких було не мало. Дитсадок «Дивосвіт» було підпалено, про що є заключення Піщанського районного сектору управління ДСНС України у Вінницькій області. Пожежу погасили, але вогонь, а за ним дощ, який випав зразу ж після пожежі, встигли наробити значної шкоди.

  Не знаю, чи потрібно відбудовувати те, що зруйноване, адже коштів на вже ніхто не дасть. Я думаю, що громада має вирішити – чи потрібний цей дитсадок. Якщо людям це потрібно, то я обіцяю зробити все, що в моїх силах.

  - На особистий прийом до Вас звертаються дуже різні люди. З якими питаннями вони йдуть?

  У мене не існує обмежень – прийомний день чи ні. Буває, люди чекають на мене о сьомій ранку біля мого ж будинку, або ж одразу по приїзді на роботу, адже існують проблеми, що потребують негайного вирішення, і без втручання голови районної державної адміністрації їх просто не можливо вирішити. Завжди, на кожній нараді, кажу своїм підлеглим: «Пам’ятайте, ми з вами тут для того, щоб вирішувати проблеми людей».

  Іноді буває так, що чиновники певного рівня ставлять перепони у вирішенні тих чи інших наболілих питань. Це мене дуже розчаровує. Проте, на сьогодні, знаю, що коли ставлю завдання вирішити певну проблему людей, то зроблю все можливе, щоб її обов’язково було вирішено в рамках чинного законодавства.

  - Як Ви сприймаєте критику, як реагуєте на неї, і щоб Ви сказали тим людям, які вбачають у Ваших діях лише негатив і намагаються цей негатив підкреслити?

  Звучить багато критики на мою адресу з приводу того, чим займаюся, як займаюся і так далі. Єдине, що можу сказати чесно і відверто, у своїх діях і вчинках за період перебування на посаді жодного разу не скоїв підлості, не взяв хабара.

  Тепер щодо критиків. Хай вони будуть, хай вони говорять. Не говорять лише про тих, хто нічого не робить. Але хотілося б, щоб поряд із критикою звучали якісь конкретні пропозиції щодо дій. Сказати, що щось неправильно найлегше. Найважче – знайти вихід з певної складної ситуації.

  Наболілих проблем в районі достатньо. Готовий конструктивно працювати й вирішувати злободенні питання з тими, хто критикує мене. Готовий сьогодні протягнути руку допомоги критику, котрий вкаже мені правильний напрямок моїх дій задля того, щоб покращити життя громади району. Впевнений, що сильна та територіальна громада, де існує єдність. Де ж мають місце розбрати, ладу не буде.

  Що стосується оцінки моєї діяльності, то її буде зроблено Президентом України згідно чинного законодавства. Переважно, люди вдячні мені за те, що район «прокинувся від сплячки». А для мене важлива думка саме простих людей, серед яких я прожив все своє життя.

  - Петре Петровичу, що Ви хочете побажати жителям району?

  Хотілося б побажати виконання всіх заповітних бажань, міцного здоров'я, щирого сміху. Нехай у житті буде більше яскравих і барвистих моментів, взаємної любові, щастя і добра. Всі біди і тривоги, які зустрінуться на вашому шляху, нехай вас обходять стороною. Всього найкращого в наступаючому 2018 році!