Основні пріоритетні напрямки розвитку територіальних громад району обговорено на розширеній нараді під керівництвом голови райдержадміністрації П. Десятника. В нараді взяли участь перший заступник голови райдержадміністрації Д. Денисов, заступник голови райдержадміністрації М. Ковтюк, заступник голови районної ради В. Міщенко, голови та секретарі сільських, селищних рад, директори загальноосвітніх закладів та будинків культури, завідуючі бібліотечних закладів району.

  Головною метою проведення наради стало розгляд широкого спектру питань життєдіяльності району, зокрема, бюджетний розвиток, окремі питання розвитку галузей освіти, культури та медицини на території району.

  Ключовим питанням наради було реформування первинної ланки галузі охорони здоров’я. Голова райдержадміністрації П. Десятник зосередив увагу присутніх на шляхах впровадження змін в роботі медичної галузі протягом 2018 року та створення госпітальних округів та озвучив ключові етапи реформи галузі.

  Про співпрацю в роботі вторинної ланки галузі охорони здоров’я з органами місцевого самоврядування інформував заступник головного лікаря Піщанської лікарні планового лікування Б. Собко, який, в першу чергу, подякував головам громад Піщанка, Дмитрашківка, Чорномин, Кукули, Студена за допомогу у фінансуванні стоматологічних кабінетів. Керівник проаналізував підсумки діяльності галузі охорони здоров'я району за 2017 рік та озвучив основні проблемні питання, зокрема, ремонт котельні лікарні планового лікування.

  Про звітність за 2017 рік, експертизу і прийняття бюджетів 2018 року інформувала начальник фінансового управління райдержадміністрації Т. Студенянська. Вона зазначила, що виконання дохідної частини забезпечено всіма місцевими бюджетами району. Планові показники перевиконано по всіх джерелах надходжень. В порівнянні з 2016 роком надходження збільшилися (у співставних умовах) на 41,14 %. А також звернула увагу розпорядників і одержувачів бюджетних коштів на неухильне дотримання фінансової дисципліни в процесі казначейського обслуговування та проаналізувала зміни до законодавства, які регламентують порядок казначейського обслуговування державного та місцевих бюджетів.

  З інформацією по основних показниках і видах податків, які входять в складову бюджету району виступила заступник начальника – начальник Піщанського відділення Могилів – Подільської об’єднаної державної податкової інспекції ГУ ДФС України у Вінницькій області Н. Босовська. За її словами, позитивна динаміка зафіксована як у наповненні державного, так і місцевого бюджетів. За січень – грудень 2017 року Піщанським відділенням до Зведеного бюджету мобілізовано податків та зборів на суму 108372,9 тис. грн., що на 38617,9 тис. грн. більше минулого періоду. З них, до Державного бюджету – 46329,1 тис. грн., до місцевого бюджету – 62043,8 тис. грн.

  Далі мова велась про проекти, які подаються як на обласний конкурс розвитку територіальних громад так і до Державного Фонду регіонального розвитку. Як зазначила начальник відділу економічного розвитку та торгівлі райдержадміністрації Н. Аязбекова, в 2017 році подано 6 інвестиційних проектів до Державного Фонду регіонального розвитку. Один із поданих проектів пройшов регіональний відбір, в результаті чого із ДФРР отримано 1800,0 тис. гривень на реалізацію проекту «Технічне переоснащення котельні з заміною котлів на сучасні енергоефективні в Піщанському НВК «ЗОШ І – ІІІ ступенів - гімназія».

  На 14-й обласний конкурс проектів розвитку територіальних громад було подано 24 проекти, що на 10 проектів більше від попереднього року, з них, 9 визнані переможцями (в 2016 році – 4 проекти). В рамках цього конкурсу впроваджено 5 проектів соціального спрямування та 4 проекти екологічного напрямку. Реалізація проектів дала змогу вирішити важливі проблемні питання громад та залучити на їх втілення із фонду Обласного конкурсу – 801,0 тис. грн. Загалом перемога 10 проектів на двох конкурсах додала в район фінансового ресурсу – 2 млн. 601 тис. грн.На закінчення закликала всіх сільських, селищних голів, керівників бюджетних установ активно включатися в кампанію по написанню проектів уже зараз.

  В кінці лютого розпочнеться робота по написанню проектів до 15-го Обласного конкурсу проектів розвитку громад. Повідомила, що пріоритетними в 15-му ювілейному конкурсі будуть проекти, пов’язані з будівництвом, реконструкцією, модернізацією, освітленням та благоустроєм дорожньо – вуличної мережі. Кожна громада має проблемні дороги, тому потрібно всім без виключення громадам включитись в процес написання проектів, щоб покращити стан доріг сіл та селищ. Приділила увагу і проектам екологічного спрямування, тим більш, що з 1-го січня 2018 року змінюються правила поводження із твердими побутовими відходами.

  Велику увагу було приділено питанням освітньої галузі, зокрема, модернізації мережі навчальних закладів району. За словами начальника відділу освіти Л. Ясько, мережа сільських і міських навчальних закладів функціонує в різних соціально – економічних і демографічних умовах. Тому необхідно розглянути основні питання, що негативно впливають на якість освіти: малокомплектність класів у сільській місцевості, неможливість забезпечення вибору учнями профільності навчання, вимушена організація індивідуального навчання, викладання декількох предметів одним учителем, який не має відповідної фахової освіти.

  На даний час в районі функціонує 13 освітніх загальноосвітніх закладів, в яких здобувають освіту 1535 учнів. Значною проблемою є постійне зменшення кількості учнів. Відповідним чином збільшується кількість загальноосвітніх навчальних закладів у яких кількість учнів не перевищує 100 осіб.

  Хронічними стали такі проблеми сільської школи, як застаріла матеріально – технічна база, відсутність основного навчального обладнання, недостатнє навчально – методичне забезпечення. Отже, головна суперечність окремих сільських шкіл – нездатність забезпечити якісну освіту сільським дітям. Одним із шляхів вирішення зазначених питань є оптимізація мережі навчальних закладів району та формування освітніх округів.

  Про діяльність підрозділів закладів культури району за 2017 рік та основні напрямки діяльності на 2018 рік інформувала начальник відділу культури та туризму райдержадміністрації С. Дреліховська. Вона детально зупинилась на здобутках і проблемах кожної окремої підвідомчої установи галузі. В свою чергу, директор центральної районної бібліотеки М. Межієвська розповіла про надходження книг та періодичних видань до бібліотечних фондів та написання книги про історію району. Про роботу дитячої музичної школи та перспективи розвитку на 2018 рік повідомила директор музичної школи А. Сікорська.

  Про соціальний захист пільгових категорій населення району, зокрема, часткове відшкодування коштів за їх перевезення та компенсація фізичним особам, що надають соціальні послуги інформував начальник управління праці та соціального захисту населення райдержадміністрації В. Мазур. Звернув увагу на те, що Державний бюджет не передбачає відшкодування коштів за пільговий проїзд окремих категорій громадян не передбачено. Ця пільга фінансується виключно з міських бюджетів. Тому, рекомендував сільським, селищним головам виділити кошти з бюджетів на пільгові перевезення громадян.

  Про роботу районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді інформував фахівець з соціальної роботи районного центру соціальних служб М. Сторожук, який зазначив, що найефективнішою формою роботи по вирішенню проблем і потреб сімейного неблагополуччя є соціальний супровід. За словами фахівця, протягом 2017 року під соціальним супроводом перебувало 49 сімей, до кінця року, завдяки проведеній роботі, 28 сімей знято з соціального супроводу. Проводиться робота по вирішенню проблемних питань учасників АТО та членів їх сімей. Налагоджено роботу опікунських рад.

  Про основні напрямки реформування оперативно – рятувальної служби інформував О. Бендержицький – начальник районного сектору управління Державної служби надзвичайних ситуацій. Він зазначив, що метою відповідного реформування є створення високоефективної моделі оперативно-рятувальної служби, яка здатна за будь-яких обставин прийти на допомогу людям та захистити їх життя і здоров’я. Звернув увагу щодо запровадження обов’язкового страхування комунального майна. Керівник повідомив, що в кінці 2017 року за рахунок субвенції сільських, селищних рад було закуплено шість апаратів захисту органів дихання та 16 масок, що допоможе бійцям ДСНС працювати у задимлених, внаслідок пожеж, приміщеннях. А наразі, гостро стоїть питання щодо придбання обладнання для дозаправки кисневих балонів.

  Про підсумки весняного і осіннього призову 2017 року та виконання завдань по відбору громадян на військову службу за контрактом доповів військовий комісар Піщанського районного військомату С. Бардіян. Він зазначив, що завдяки співпраці з райдержадміністрацією та селищними, сільськими радами протягом 2017 року забезпечено виконання планових завдань з призову на строкову військову службу – 25 юнаків, що становить 92% від планового задання, та по відбору громадян на військову службу за контрактом – 26 чоловік.

  Про забезпечення правопорядку в районі, діяльність у сфері охорони громадського порядку та рівня злочинності інформував начальник Піщанського відділу поліції С. Фомик.

  Про проведення благоустрою населених пунктів та реалізацію районної програми «Питна вода» інформував заступник голови райдержадміністрації М. Ковтюк, який зазначив, що протягом 2017 року органами місцевого самоврядування проводилася робота, спрямована на розвиток інфраструктури та підтримку житлово-комунального господарства району, зокрема, виконано поточні ремонти вулиць і доріг комунальної власності у населених пунктах району на загальну суму 1954,1 тис.грн., відремонтовано 3,9 км водогону на суму 260,5 тис.грн., проведено освітлення вулично – дорожньої мережі на суму 367 тис. грн. Особливу увагу звернув на впровадженні роздільного сортування твердих побутових відходів та рекультивацію сміттєзвалищ. В минулому році цю роботу розпочали Яворівська та Грабарівська сільські ради, які, завдяки участі в обласному конкурсі розвитку територіальних громад, закупили контейнера для роздільного збирання побутових відходів в населених пунктах.

  На 2018 рік Піщанською селищною радою подано екологічний запит на будівництво сміттєсортувальної станції та придбання сміттєвоза і контейнерів.

  Про графік перевірки роботи виконавчих комітетів щодо здійснення ними делегованих повноважень органів виконавчої влади на 2018 рік та порядок контролю інформувала керівник апарату райдержадміністрації Л. Ратушняк.

  З питанням про ефективність використання земель в районі, проведення нормативно-грошової оцінки земель населених пунктів та нововведення в земельному законодавстві виступив начальник відділу Держзумагентства в Піщанському районі В. Крук.

  Підвели підсумки наради голова райдержадміністрації П. Десятник та заступник голови районної ради В. Міщенко. “Завдянням кожного сільського голови є покращення життя громадян та соціально-економічний розвиток відповідної сільської ради. Маєте чітко окреслити коло питань, які необхідно першочергово вирішити у поточному році. Кожен з присутніх знає проблеми та інтереси своєї громади як ніхто інший, – і саме на це маєте працювати», зазначив Петро Десятник.