Соціально-економічний паспорт Піщанського району

  на 1.01.2017 року

 

  Адміністративний центр району – смт Піщанка

  Адреса:

  Піщанська районна державна адміністрація

  24700, смт Піщанка, вул. Центральна, буд. 36,

  Тел. (04349) 2-14-63, факс (04349) 2-24-09

  Електрона пошта: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

 

 Коротка історична довідка

  В історичних джерелах Піщанка вперше згадується в 1734 році під назвою “Піщана”. Через 50 років село стало називатись Піщанкою. Цей населений пункт колись був власністю Конецпольських, пізніше Любомирських. Наприкінці 18 століття Піщанка була передана в державну казну, в половині ХІХ ст. передана в довготермінову оренду генералу С. Вязмітінову, згодом знову належала казні.

  З воз’єднанням правобережної України з Росією Піщанка увійшла до Ямпільського повіту Подільської губернії.

  В 50-х роках 19 століття Піщанка стає волосним центром. З 1897 року діяла школа грамоти для дівчаток, також було училище. Зростає матеріальний і культурний рівень життя населення.

  В період колективізації в селищі було організовано чотири колгоспи, котрі в серпні 1950 року об’єднанні в колгосп ім. Хрущова, а з 1958 року його перейменували в ім. Щорса.

  В 1962 році район було приєднано до Крижополя, з 22 грудня 1966 року знову відновлено.

  Селище міського типу Піщанка (з 1956 року) розташоване за 160 км від Вінниці. З обласним центром має автобусне, залізничне сполучення. Піщанський район займає площу 595 км2 . Межує район з Кодимським районом Одеської області, Республікою Молдова та Ямпільським, Крижопільським, Тростянецьким, Чечельницьким районами Вінницької області.

  Основна частина населення – українці. На території району проживають також росіяни, поляки, молдавани, вірмени, представники інших народів та національностей.

  В селах району є багато джерел, ставків, в яких водяться коропи, карасі, товстолоби. Через наші землі протікає річка Кам’янка, Окниця, Савранка. Майже 22 % площ займають масиви лісів. Переважають мішані ліси: граб, ясен, липа, клен, дуб. В лісах водяться косулі, дикі свині, вовки, лисиці, куниці, зайці.

  Багата місцевість на такі будівельні матеріали: пісок, глину, вапняк. Грунти переважно чорноземні. Грунтово-кліматичні умови сприятливі для ведення сільського господарства, зокрема для вирощування озимої пшениці, ярих зернових культур, цукрових буряків, а також овочівництва, садівництва, виноградарства.

  На території Піщанського лісництва знаходиться лісове урочище "Княгиня". З мальовничими краєвидами, утвореними різноманітними насадженнями, на кам’янистих схилах з численними насадженнями рідкісної австрійської сосни, та чисельними джерелами мінеральних вод.

  Повний текст (Скачати)